ردکردن این

دهکده فناوری کشاورزی در استان همدان راه‌اندازی می‌شود

«دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی» با امضای تفاهم‌نامه ای میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و استانداری همدان در این استان راه اندازی و فعال می‌شود.

به گزارش اقتصادکشور و به نقل از ایرنا، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز چهارشنبه در آیین امضای تفاهم‌نامه راه‌اندازی دهکده فناوری کشاورزی استان همدان، گفت: همدان یکی از قطب های دانشگاهی کشور است که با داشتن ۲ دانشگاه بزرگ بوعلی سینا و دانشگاه صنعتی، فضای بسیار مناسبی برای تولید دانش بنیان دارد.

علی خیرالدین اظهار داشت: بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده با وزارت جهاد کشاورزی، قرار است ۱۰ پردیس به عنوان دهکده فناوری کشاورزی با مشارکت معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم در نقاط مختلف کشور راه اندازی شود که نخستین پردیس از این مجموعه در استان خراسان رضوی راه اندازی و فعال شده است.

وی تصریح کرد: همدان به عنوان دومین استان کشور برای امضای تفاهم‌نامه و راه‌اندازی دهکده فناوری کشاورزی است که امیدواریم ایجاد این مرکز علمی موجب رشد و شکوفایی بخش کشاورزی استان برپایه علوم و فناوری های نوین شود.

خیرالدین با اشاره به اینکه داشتن زمین و فضای کار از جمله ملزومات توسعه شرکت های دانش بنیان است، افزود: توسعه فضای پارک علم و فناوری استان همدان برای شکوفایی و رونق فعالیت های مرتبط ضروری است که انتظار می رود فضای این مجموعه با همکار یو حمایت استانداری و دستگاه های مسئول توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه مشارکت بخش خصوصی نقش موثری در تکمیل و بهره برداری از ساختمان جدید پارک علم و فناوری استان همدان دارد، تصریح کرد: ۳۵۰ هکتار زمین برای راه اندازی دهکده فناوری کشاورزی استان خراسان رضوی اختصاص یافته که این مهم نیز باید در استان همدان محقق شود.

به گفته معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، داشتن یک مجموعه(شهرک) فناوری در شهرک صنعتی همدان و همچنین تبدیل مرکز رشد دانشگاه بوعلی به پردیس علم و فناوری از جمله مطالبات وزارت علوم است که انتظار داریم به صورت جدی مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.

خیرالدین با اشاره به اینکه «طرح دستیار فناوری» به زودی در سراسر کشور اجرا می‌شود، گفت: در این طرح دانشجویان به مدت ۶ ماه در یک واحد به عنوان کار آموز مشغول کار می‌شوند و با توجه به مقطع تحصیلی، ماهانه یک تا سه میلیون تومان نیز دستمزد دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه صندوق پژوهش و فناوری اعتباراتی را به طرح دستیار فناوری اختصاص خواهد داد، اظهار داشت: این طرح امتیازات بسیار خوبی دارد چرا که دانشجویان علاوه بر تحصیل، درآمد هم خواهند دارند و به آرامی وارد حرفه مرتبط با تحصیلات خود می شوند.

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه بخش خصوصی در استان همدان دارای ظرفیت های بسیاری است، اظهار داشت: راه اندازی پردیس فناوری و نوآوری سفال در شهر لالجین نیز نقش موثری در توسعه فرآیند تولید سنتی و تبدیل آن به تولید دانش بنیان دارد.

تفاهم‌نامه راه اندازی دهکده فناوری کشاورزی استان همدان طی مراسمی با حضور استاندار و توسط معاون وزیر علوم و معاون اقتصادی استاندار همدان امضا شد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *