افت ادامه‌دار شاخص بورس تهران در معاملات امروز بازار

افت ادامه‌دار شاخص بورس تهران در معاملات امروز بازار

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه، ۱۱ دی‌ماه) با ۲۶ هزار و ۱۱۹ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۵۶۴ هزار واحدی ایستاد.

شاخص هم‌وزن با چهار هزار و ۶۳۱ واحد کاهش به ۴۶۴ هزار و ۳۷۵ واحد و شاخص قیمت با ۲ هزار و ۷۵۷ واحد افت به ۲۷۶ هزار و ۴۱۲ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۱۷ هزار و ۳۱۹ واحد و شاخص بازار دوم، ۵۸ هزار و ۱۹۶ واحد کاهش را ثبت کردند.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۸۷ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۹ هزار و ۹۹۳ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین ایران خودرو (خودرو) با ۹۲۰ واحد، سایپا (خساپا) با ۱۷۹ واحد، بیمه دانا (دانا) با ۱۰۸ واحد، شرکت سرمایه گذاری بهمن (وبهمن) با ۱۰۱ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۴۱ واحد و تامین سرمایه لوتوس پارسیان (لوتوس) با ۴۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشت.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۷۶۰ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۸۶۱ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با یک هزار و ۵۸۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۴۰۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۴۰۴ واحد و پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۱۳۱ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس به همراه داشت.

بر پایه این گزارش، امروز نماد ایران خودرو (خودرو)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سایپا (خساپا)، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۸۴۲ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۵۵۸ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۰۱ واحد کاهش داشت و به ۲۰ هزار و ۲۴ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۶ میلیارد و ۱۸۹ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۶۱ هزار و ۱۱۶ نوبت بود.

بیمه پاسارگاد (بپاس)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بهمن دیزل (خدیزل)، اعتباری ملل (وملل) و بیمه کوثر (کوثر) تاثیر مثبت بر این شاخص داشتند.

در ادامه پلیمر آریاساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، تجلی توسعه معادن و فلزات (تجلی)، پالایش نفت لاوان (شاوان) و شرکت سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر) تاثیر منفی بر این شاخص داشتند.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=9950

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: