بازآفرینی شهری ایران پیشرو در تولید مسکن شود

وزیر راه و شهرسازی:

بازآفرینی شهری ایران پیشرو در تولید مسکن شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: بهترین روش تولید مسکن که آسیب شهرهای جدید را ندارد تولید مسکن از طریق مدل‌های شرکت بازآفرینی شهری ایران است. بنابراین باید ظرفیت های شرکت بازآفرینی شهری در حوزه تولید مسکن تقویت شود.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، «مهرداد بذرپاش» روز سه شنبه در مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ۱۴۰۰ شرکت باز آفرینی شهری ایران، بهره‌مندی از شرکت بازآفرینی شهری ایران را ظرفیت مناسبی برای تولید مسکن عنوان کرد و افزود: بازآفرینی شهری ایران و تولید مسکن در این بافت‌ها باید تبدیل به یک جریان اجتماعی شود. زیرا وقتی تولید مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری تبدیل به جریان عمومی شود با سرمایه اجتماعی مردمی می‌تواند تحولات قابل‌توجهی را در بخش مسکن ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر بازآفرینی شهری و افزایش مشارکت مردم در این بافت‌ها برای تولید مسکن تاکید دارند، اظهار داشت: دولت در احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی باید تسهیلگری کند و بر این اساس تلاش کنیم تا از روش‌های مشارکتی و بسیج همه امکانات تولید مسکن و تحقق اهداف دولت جامه عمل بپوشانیم.

عضو کابینه دولت سیزدهم، تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی را فرصتی مناسب برای اقتصاد و اشتغال کشور عنوان کرد و افزود: مسکن وابستگی حداقلی به تحریم‌ها دارد و به همین دلیل ‏می‌توان با تقویت این بخش به اقتصاد و اشتغال کمک کرد.

بذرپاش با بیان اینکه راهبری تولید مسکن را بازآفرینی شهری بر عهده بگیرد تاکید کرد: بر همین اساس باید تدابیری اتخاذ شود تا بازآفرینی در تولید مسکن پیشرو باشد.

وی با تاکید بر اینکه اثرات تصمیم‌ها و عملکرد شرکت بازآفرینی شهری ایران بر زندگی مردم تاثیر دارد و این تصمیمات مثبت شرکت باید در زندگی مردم متبلور شود، گفت: روش‌های بازآفرینی شهری در بافت‌های دارای خدمات و امکانات الگویی برای تولید مسکن سایر بخش‌ها باشد.

به گزارش ایرنا در این مجمع، گزارش حسابرسی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ شرکت بازآفرینی شهری ایران به تصویب رسید.

در این نشست همچنین گزارشی از پروژه‌های در حال اتمام شرکت نیز به همراه پروژه‌های به اتمام رسیده با جزئیات مورد بحث قرار گرفت.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10234

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: