برق ۲ نیروگاه تأسیسات آبی تهران وارد مدار شد

برق ۲ نیروگاه تأسیسات آبی تهران وارد مدار شد

 مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: واحدهای نیروگاهی کلان و لوارک با توجه به شروع عملیات پمپاژ آب از تلمبه‌خانه سد لار به سد لتیان، در مدار تولید برق قرار گرفتند.

به گزارش شرکت آب منطقه‌ای تهران، علیرضا ارسطویی افزود: پس از شروع عملیات پمپاژ آب از تلمبه‌خانه سد لار به سد لتیان، نیروگاه‌های کلان و لوارک از روز یکشنبه (اول مرداد ۱۴۰۲) به‌صورت شبانه‌روزی در مدار تولید برق قرار گرفتند.

وی ادامه داد: نیروگاه کلان باقدرت ۲۲ مگاوات و مجموع روزانه ۵۲۸ مگاوات ساعت و نیروگاه لوارک باقدرت ۱۶ مگاوات و تولید روزانه ۳۸۴ مگاوات ساعت در شبکه سراسری تولید برق قرار دارند.

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: این روند تا پایان انتقال آب از سد لار به سد لتیان در این مرحله ادامه خواهد داشت که باتوجه‌به نیاز شبکه سراسری برق در فصل تابستان و افزایش دما در ماه جاری حائز اهمیت است.

ارسطویی خاطرنشان کرد: نیروگاه کلان دارای ۳ واحد ۳۸.۵ مگاواتی و نیروگاه لوارک دارای ۲ واحد ۲۳.۵ مگاواتی است و مجموع ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های آبی تحت پوشش شرکت آب منطقه‌ای تهران ۳۱۵.۳ مگاوات است

نیروگاه لوارک که نخستین نیروگاه متوسط زیرزمینی کشور است، به همراه نیروگاه کلان بخشی از تأسیسات انتقال آب سد لار به تصفیه‌خانه پنجم تهران به‌حساب می‌آید.

این نیروگاه جریانی – زیرزمینی که در نزدیکی سد لار و در استان تهران واقع است و قادر است سالانه ۱۵۱ میلیون کیلووات‌ساعت انرژی تولید کند.

ظرفیت این نیروگاه ۴۷ مگاوات است و در کنار تولید برق، در انتقال آب به شهر تهران نیز نقش مهمی ایفا می‌کند.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=11475

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: