وزیر صمت: قیمت اتوبوس‌های برقی تولید داخل قابل رقابت با مدل خارجی است

وزیر صمت: قیمت اتوبوس‌های برقی تولید داخل قابل رقابت با مدل خارجی است

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عباس علی‌آبادی در حاشیه‌ افتتاح نخستین خط تولید انبوه اتوبوس برقی در کشور، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به مسائل زیست‌محیطی و آلودگی هوا، ما امروز ناچار هستیم به سمت برقی‌سازی خودروها حرکت کنیم.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت ‌بیان کرد: ما با دنیا در این زمینه همگام شده‌ایم، ‌ضمن اینکه سرریز فناوری این کار می‌تواند در سایر صنایع اثر خود را بگذارد و محرکت مشاغل بسیار زیادی خواهد بود، البته ما در اینجا متوقف نمی‌شویم و به سمت هوشمند کردن خودروها پیش می‌رویم و امیدواریم مردم ما به زودی شاهد اتوبوس‌های خودران باشند، اتوبوس‌هایی که از سطح بالایی از هوشمندی برخوردار هستند.

علی‌آبادی در تشریح اختلاف قیمت اتوبوس برقی داخلی با اتوبوس‌های وارداتی از چین گفت: ما در تولید اتوبوس‌های برقی داخلی مزیت‌های بسیاری داریم از جمله اینکه با این تولید شغل ایجاد خواهیم کرد، ضمن اینکه معتقد هستیم قیمت تمام‌شده خودروهای داخلی حتما رقابتی خواهد بود و حتما ارزان‌تر است اما باید تیراژ را افزایش دهیم تا به حداقل قیمت برسیم‌، لذا به مشتریان و شهرداران مختلف می‌گویم که این محصول به صورت رقابتی عرضه خواهد شد و کیفی خواهد بود.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت ‌بیان کرد: ما به سمت صنعت هوشمند صادرات‌گرا هستیم‌ بنابراین باید در این زمینه رقابت‌پذیر باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به تولید اتوبوس برقی باز هم واردات از چین ادامه خواهد یافت؟ گفت: ما باید ناترازی را از بین ببریم تا زمانی که تقاضا در تولید تأمین نشود، ما اجازه واردات‌ می‌دهیم البته تا جایی که ارزش رقابتی برای کشور داشته باشد واردات مجاز است و واردات نیز بر اساس قانون و مقرراتی است که کشور برای آن تعیین می‌کند‌، لذا من اطمینان می‌دهم مشکلی از جهت تأمین نخواهیم داشت.

علی‌آبادی اظهار داشت: تمرکز ما روی نوآوری است و باید محصولات متعلق به خودمان را تولید کنیم و بعد از آن اولویت ما رفع گلوگاه‌ها است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=15730

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: