تفاهم‌نامه تامین آب برخی مناطق غرب اهواز به امضا رسید

تفاهم‌نامه تامین آب برخی مناطق غرب اهواز به امضا رسید

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “محمد خانچی” معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه با بیان اینکه شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران یکی از مجموعه‌های فاخر استان است، اظهار کرد: این شرکت در دوران‌ مختلف نقش‌های مهمی را در توسعه استان ایفا کرده است.
خانچی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران ادامه داد: این شرکت یک عضو جدا نشدنی در دوران دفاع مقدس بود که خدمات ارزنده‌ای را ارائه کرده است.
وی با اشاره به اینکه شرکت گروه ملی روند صعودی را طی می‌کند، افزود: با همراهی و همدلی مجموع دستگاه‌های خوزستان، موفقیت‌های زیادی در استان رقم می‌خورد.
خانچی تصریح کرد: با انعقاد این قرارداد، آب بخشی از مناطق غرب اهواز پایدار و تامین خواهد شد و امیدواریم این حرکت شرکت گروه ملی ایران الگویی برای سایر شرکت‌های صنعتی در استان باشد.

تصفیه‌خانه گروه ملی ایران مشکل آب غرب اهواز را برای همیشه حل خواهد کرد
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در این نشست با بیان اینکه جهت رفع مشکل مناطق حاشیه غرب اهواز بخشی از تصفیه خانه شرکت فولاد ایران به کارگیری شده است، اظهار کرد: تابستان امسال منطقه ملاشیه با مشکل افت فشار آب مواجه شد که بر همین اساس تفاهمنامه‌ای با شرکت فولاد ایران پیرامون استفاده از بخشی از تصفیه‌خانه این شرکت برای تامین آب این مناطق به امضا رسید.
“محمدرضا کرمی‌نژاد” ادامه داد: این اقدام باعث می‌شود تا در طول شبانه روز، حدود ۲۰ هزار مترمکعب آب به شبکه تزریق شود.
وی ادامه داد: در این تفاهم‌نامه مقرر شد بخش‌های فرآیندی اصلاح و بازسازی و به روز کردن دستگاه‌های این تصفیه‌خانه توسط پیمانکاران شرکت آبفا خوزستان انجام شود.
کرمی نژاد با اشاره به تامین آب شرب پایدار در مناطق عین ۲، پردیس و ملاشیه اهواز ابراز امیدواری کرد: با اجرای این تفاهم‌نامه مشکلات آب در این مناطق برطرف شود.

شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران باید به توسعه برسد
مدیر عامل فولاد ایران نیز در این نشست بابیان اینکه هفت سال است تامین آب منطقه ملاشیه و روستاهای اطراف اهواز به عهده این شرکت است، اظهار کرد: خرداد ماه امسال که منطقه ملاشیه اهواز دچار مشکل افت فشار آب شد، این شرکت با تزریق یک هزار و ۴۰۰ متر مکعب در ساعت آب به شبکه، مشکل منطقه را حل کرد.
“علی محمدی” اضافه کرد: پس از رفع مشکل منطقه ملاشیه تصمیم گرفته شد تا بخشی از تاسیسات تصفیه‌خانه این شرکت در اختیار شرکت آب و فاضلاب خوزستان قرار گیرد که انعقادتفاهم‌نامه با هدف تامین آب پایدار برای مناطق حاشیه غرب اهواز ازجمله ملاشیه، عین ۲، پردیس و… صورت گرفت.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=14930

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: