سربلندی ما در گرو پیروی از مکتب سردار سلیمانی است

سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی:

سربلندی ما در گرو پیروی از مکتب سردار سلیمانی است

سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری پیروی از مکتب حاج قاسم سلیمانی را سبب موفقیت و سربلندی دانست و گفت: جهاد تبیین یکی از رسالت هایی است که در سال های اخیر توسط مقام معظم رهبری مطرح شده و همه ما در هرجایگاهی که باشیم باید آن را مورد توجه قرار دهیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، نعمت الله ترکی در گردهمایی بصیرت افزایی صندوق بازنشستگی کشوری که به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید، حاج قاسم سلیمانی، روز سه شنبه با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و جمعی از معاونین، مدیران و کارکنان صندوق و شرکت های تابعه برگزار شد، تصریح کرد: شهید سلیمانی به واقع یک انسان کامل بود و عزیز شدن او در بین مردم امری عادی نبود بلکه عنایت پروردگار به آن شهید، سبب عزت و بزرگی او شد.

وی ادامه داد: اگر تکامل و رشد جسمی در انسان، با رشد عقلی، عشق و محبت، عدالت، خدمت به مردم و از همه مهم تر عبادت حضرت حق همراه شود، انسان به مرتبه انسان کامل می رسد. شهید رشید اسلام یعنی شهید سلیمانی هم همین خصلت ها را داشت و در وجود خود آن ها را پرورده بود.

ترکی با تاکید بر اینکه سناریوهای دشمن هیچ گاه تغییر نمی کند بلکه ظاهر آن، بنابه شرایط مختلف، تغییر می کند، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی سناریوهای مختلفی نوشته و اجرا شد تا ایران عزیز همانند بسیاری از کشورهای منطقه تحت سیطره آمریکا درآید ولی سناریوهای جنگ، تحریم ۴۲ ساله، فشارهای اقتصادی متعدد و غیره با هوشیاری مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری شکست خورد.

ترکی ادامه داد: دشمن که هیچگاه از اجرای سناریوهای خود دست نکشیده است، این بار از راهی دیگر و با برنامه ریزی بر روی نسل جدید ما وارد عمل شد.

وی گفت: نسل جدید ما در دنیای مجازی بزرگ می شود و از همان کودکی با جهان ارتباط برقرار می کند و دشمن هم دقیقا روی همین مساله سرمایه گذاری و برنامه ریزی کرده است.

وی تاکید کرد: متاسفانه بی توجهی ما به برخی از رهنمودهای رهبری سبب شده است تا آسیب های جدی ایجاد شود و برخی برخوردها، سرکشی ها و کنش هایی که در نسل جدید کشور مشاهده می شود، نتیجه غفلت همه ما از رهنمودهای رهبری بوده است.

ترکی با تاکید بر اینکه بی نتیجه ماندن تحریم های ۴۲ ساله دشمن، به دلیل توجه به شعارهای اقتصادی سال همچون اقتصاد مقاومتی بوده است، افزود: در هیج جای دنیا کشوری پس از یک دوره طولانی تحریم و فشارهای سنگین و متعدد اقتصادی نتوانسته دوام بیاورد اما ایران اسلامی همچنان در دنیا حرف برای گفتن دارد.

در این نشست، اصحاب کریمی رئیس بنیاد شهید استان تهران نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی، گفت: یکی از مفاهیم مهمی که از ابتدای انقلاب اسلامی و پس از آن مطرح شده و همچنان موردتوجه است، موضوع «مقاومت» است و ما با تکیه بر همین مفهوم بسیاری از فراز و نشیب های دوران انقلاب، دفاع مقدس، تحریم های اقتصادی، پدیده داعش و غیره را پشت سر گذاشته ایم.

کریمی با اشاره به اینکه در طول هشت سال دفاع مقدس ما تنها با کشور عراق طرف نبودیم بلکه ۴۲ کشور دیگر نیز حضور داشتند و جنگ افزار و نیروی جنگی در اختیار ارتش عراق می گذاشتند، تصریح کرد: ما با توسل به اهل بیت (ع) و تکیه بر مفهوم مقاومت، چه در دوران هشت ساله دفاع مقدس و چه در دوره پدیدار شدن داعش پیروزشدیم و عملیات های بسیار بزرگی چون بیت المقدس و کربلای پنج را پشت سر گذاشتیم.

او همچنین با تاکید بر اینکه این کشور نزدیک به ۲۵۰هزار شهید جنگ و دهها هزار شهید ترور تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، گفت: به این سادگی نیست که دشمن تصور کند می تواند نظام را نابود کند و عده ای هم چنین مطالبی را باور می کنند.

کریمی خاطرنشان ساخت: تمامی کشورهای منطقه تحت سلطه و نفوذ آمریکا و اسرائیل قرار دارند و تنها مانع موجود برسر راه دشمن، ایران اسلامی و نهضت مقاومت است.

در پایان این نشست، از برگزیدگان جشنواره ورزشی بسیجیان صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت های تابعه تقدیر شد.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10007

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: