افزایش تولید ۱۲۵۰ لیتر در ثانیه آب تهران

افزایش تولید ۱۲۵۰ لیتر در ثانیه آب تهران

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمدحسین خانجانی‌خانی با اشاره به کمبود حجم ذخایر سدهای سامانه شرقی تهران (لار و لتیان) نسبت به سد امیرکبیر گفت: بخشی از کسری آب سامانه‌های شرقی استان تهران، از طریق افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه ششم آب تهران جبران خواهد شد.
خانجانی‌خانی افزود: این میزان آب از طریق خطوط انتقال داخلی و پیرامونی که بخشی از رینگ آبرسانی شهر تهران هستند به سامانه‌های شرقی و جنوب شرقی استان انتقال خواهد یافت.
او به ارتقای فنی و تجهیزاتی این تصفیه‌خانه اشاره کرد و ادامه داد: با تجهیز یک واحد زلال‌ساز، پنج واحد فیلتراسیون، اصلاح سیستم تزریق مواد شیمیایی، نصب تجهیزات آنلاین پایش کیفیت و ایجاد سیستم برگشت پساب، امکان افزایش ظرفیت تولید و تصفیه آب در تصفیه‌خانه ششم آب تهران فراهم شده است.
او با بیان اینکه تصفیه‌خانه ششم آب تهران در حال حاضر با ظرفیت ۲۵۰۰ لیتر بر ثانیه در مدار بهره‌برداری قرار دارد گفت: با اقدامات انجام شده ظرفیت این تصفیه‌خانه به ۳۷۵۰ لیتر در ثانیه ارتقا پیدا می‌کند.
تصفیه‌خانه ششم آب تهران با ظرفیت تصفیه اسمی ۷۵۰۰ لیتر آب در ثانیه در شمال غرب تهران واقع شده و فاز نخست آن در آبان ماه سال ۱۴۰۰ بهره‌برداری رسید.
این تصفیه‌خانه برای بهره‌گیری موثر از ظرفیت منابع آبی غرب تهران به ویژه سد امیرکبیر طراحی شده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=11878

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: