تولید نفت شیل آمریکا به بالاترین سطح در ۶ ماه اخیر می‌رسد

تولید نفت شیل آمریکا به بالاترین سطح در ۶ ماه اخیر می‌رسد

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرگزاری رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود درباره بهره‌وری حفاری اعلام کرد: تولید نفت از مناطق مهم شیل این کشور در ماه ژوئن به بالاترین میزان در ۶ ماه اخیر افزایش می‌یابد.

به‌گفته این نهاد انرژی، تولید در حوضه‌های اصلی آمریکا به ۹ میلیون و ۸۵۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید که بالاترین مقدار از ماه دسامبر تاکنون است.

تولید نفت شیل که حدود سه‌چهارم کل تولید نفت آمریکا را به خود اختصاص می‌دهد، به‌دلیل افزایش بهره‌وری چاه‌ها در حال افزایش است و پیش‌بینی می‌شود تولید نفت از هر دکل جدید در حوضه پرمین در ماه آینده به ۱۴۰۰ بشکه در روز برسد که نسبت به ۱۳۸۶ بشکه نفت تولیدشده در ماه مه افزایش داشته است. این مقدار بالاترین تولید ماهانه هر دکل از نوامبر ۲۰۲۱ تاکنون به‌ شمار می‌رود.

براساس این گزارش، تولید روزانه نفت از حوضه پرمین، بزرگ‌ترین میدان نفتی ایالات‌متحده که در غرب تگزاس و نیومکزیکو قرار دارد، با ۱۷ هزار و ۹۷۰ بشکه افزایش به ۶ میلیون و ۱۹۰ هزار بشکه خواهد رسید.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین پیش‌بینی می‌کند تولید نفت از میدان ایگل فورد در جنوب شرقی تگزاس به یک میلیون و ۱۱۰ هزار بشکه در روز می‌رسد که بالاترین میزان از ماه دسامبر تاکنون است. تولید در میدان باکن هم قرار بود با تنها ۵۲ بشکه افزایش در روز به یک میلیون و ۳۱۰ هزار بشکه در روز برسد که بالاترین مقدار از ماه دسامبر است.

این نهاد پیش‌بینی می‌کند کل تولید روزانه گاز طبیعی در حوضه‌های بزرگ شیل آمریکا از ۹۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون فوت‌مکعب در ماه مه به ۹۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون فوت‌مکعب در ماه ژوئن کاهش یابد که کمترین مقدار تولید در پنج ماه گذشته به‌ شمار می‌رود.

این در حالی است که تولید گاز از حوضه‌های بزرگ شیل آمریکا در نوامبر ۲۰۲۳ به میزان بی‌سابقه ۱۰۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون فوت مکعب در روز رسیده بود.

پیش‌بینی می‌شود تولید گاز آمریکا در سال ۲۰۲۴ کاهش یابد؛ پس از آنکه قیمت‌ها در ماه‌های فوریه و مارس به پایین‌ترین سطح در سه سال و نیم گذشته رسید، فعالیت‌های حفاری تولیدکنندگان روندی کاهشی خواهد داشت.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=21328

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: