نشست مشترک استانداران کرمانشاه، آذربایجان غربی و کردستان با استانداران اربیل، سلیمانیه و گرمیان عراق در محل استانداری اربیل

نشست مشترک استانداران کرمانشاه، آذربایجان غربی و کردستان با استانداران اربیل، سلیمانیه و گرمیان عراق در محل استانداری اربیل

به گزارش خبرنگار اختصاصی اقتصاد کشور ، نشست مشترک استانداران کرمانشاه، آذربایجان غربی و کردستان ایران با استانداران سلیمانیه، حلبچه، اربیل، دهوک و ادارات مستقل گرمیان و سوران اقلیم کردستان عراق با حضور وزیر امور داخلی دولت اقلیم برگزار شد.

در این نشست که روز پنج شنبه به میزبانی استانداری اربیل عراق برگزار شد، رونق مناسبات تجاری و فرهنگی استان های هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق در دستور کار مقامات دو طرف قرار گرفت.

 ریبر احمد، وزیر امور داخلی اقلیم کردستان عراق در ابتدای این نشست با تسلیت شهادت دکتر رئیسی، رئیس جمهور و همراهان ایشان، با ملت ایران ابراز همدردی کرد.

وی در ادامه به سفر نخست وزیر اقلیم کردستان عراق به ایران و دیدار با مقامات ارشد کشورمان اشاره و عنوان کرد: اقلیم کردستان از توسعه روابط با جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف حمایت می‌کند و خواستار رونق تعاملات اقتصادی و فرهنگی با استان‌های کرمانشاه، آذربایجان غربی و کردستان است. وزیر امور داخلی اقلیم کردستان عراق افزود: ما هیچ مانعی در برابر توسعه روابط با استان‌های هم مرز در ایران نمی‌بینیم و برای ارتقای همکاری‌ها آمادگی کامل داریم.

محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به اینکه این استان ظرفیت های ویژه ای در حوزه گمرکات، انواع گردشگری، درمان، کشاورزی و صنعت دارد، بر ضرورت تداوم گفت و گوهای کارشناسی و توافقات عملیاتی برای ارتقای روابط تاکید کرد.

محمد صادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی نیز مرزهای مشترک ایران و اقلیم کردستان عراق را فرصت بی نظیری برای توسعه روابط و بهر مندی مردم دو کشور از مزایای آن بر شمرد.

در ادامه و پس از توافقات کلی، گفت وگوها و دیدارهای کارشناسی و بحث و بررسی جزئیات مسائل دو طرفه پی گرفته شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=22026

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: