قیمت نفت برنت بالا رفت

قیمت نفت برنت بالا رفت

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز چهارشنبه در شرایطی افزایش یافته که آتش‌سوزی‌های گسترده تولید نفت کانادا را تهدید می‌کند و بازار انتظار کاهش ذخایر نفت و بنزین آمریکا را دارد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۰ سنت معادل ۰.۶۱ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۸۸ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۵۷ سنت معادل ۰.۷۳ درصد افزایش ۷۸ دلار و ۵۹ سنت معامله می‌شود.

یک آتش سوزی بزرگ به فورت‌مک‌موری، قطب صنعت شن‌های نفتی کانادا نزدیک می‌شود. تولید نفت این منطقه به ۳.۳ میلیون بشکه در روز می‌رسد که دو سوم کل تولید کانادا را تشکیل می‌دهد. هزاران نفر در این منطقه تخلیه شده‌اند.

شاخص قیمت تولیدکننده در آمریکا بیش از حد انتظار در آوریل افزایش یافته است. اما با وجود اینکه دورنمای کاهش نرخ بهره کمرنگ‌تر شده، جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا گفت این بانک احتمالاً نرخ بهره را بیش از این افزایش نخواهد داد.

شاخص قیمت مصرف‌کننده و اطلاعات مربوط به ذخایر نفت خام و بنزین آمریکا قرار است امروز منتشر شود. منابع بازار با توجه به آمار مؤسسه نفت آمریکا می‌گویند ذخایر نفت و بنزین آمریکا طی یک هفته گذشته کاهش یافته است.

آمار این مؤسسه نشان می‌دهد ذخایر نفت خام آمریکا ۳.۱۴ میلیون بشکه در هفته منتهی به دهم ماه مه پایین آمده است. ذخایر بنزین هم ۱.۲۶۹ میلیون بشکه کاهش یافته است.

در خاورمیانه تانک‌های رژیم صهیونیستی بیش از پیش وارد شهر رفح در غزه می‌شوند و به مناطق مسکونی رسیده‌اند که بیش از یک میلیون نفر در آن پناه گرفته‌اند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=21292

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: