تقدیر شورای عالی نظام پرستاری کشور از مرتضوی

به دنبال تصویب دستورالعمل نهایی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری انجام شد؛

تقدیر شورای عالی نظام پرستاری کشور از مرتضوی

جمعی از مدیران و اعضای شورای عالی نظام پرستاری کشور، با حضور در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تلاش‌های «سیدصولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تصویب دستورالعمل نهایی قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در هیأت دولت تقدیر کردند.
به گزارش اقتصاد کشور به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد میرزابیگی» رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری و معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست اعضای شورای عالی نظام‌ پرستاری با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری سال ۸۶ تصویب شد، اما اجرای آن تا سال ۱۴۰۰ به تعویق افتاد.
وی افزود: با پیگیری‌های انجام‌شده و اهتمام ویژه دکتر مرتضوی در نهاد ریاست جمهوری اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۱ دستورالعمل نهایی این قانون در هیأت دولت تصویب شد و با ارزش‌سنجی نسبی خدمات پرستاری توسط بیمه، قیمت‌گذاری‌ها براساس بسته خدمتی تدوین و تیرماه ۱۴۰۱ به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد.
میرزابیگی گفت: همه پرستاران در تمام مقاطع تحصیلی و در تمام بخش‌های پرستاری، با هر نوع وضعیت استخدامی در همه مراکز درمانی و بیمارستانی در بخش‌های دولتی و خصوصی، مشمول این قانون تعرفه‌گذاری هستند.
در این نشست که «میرهاشم موسوی» مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز حضور داشت تصمیماتی در حمایت از جایگاه پرستاران اتخاد و مقرر شد که کارگروه مشترک سازمان تأمین اجتماعی و سازمان نظام پرستاری برای پیگیری اجرای قوانین پرستاری و به‌روزرسانی و اصلاح ضوابط و مقررات فرآیندهای موجود تشکیل شود.
همچنین مقرر شد جایگاه پرستاری در سازمان تأمین اجتماعی احیا و اعطای مزایای مدیریت پرستاری در این سازمان اصلاح شود.
پیگیری موضوع بازنشستگی پرستاران شاغل در سازمان تأمین اجتماعی و همکاری به منظور برخورداری آنان به عنوان مشمولین قانون کار از مزایای قانون مشاغل سخت و رفع مشکلات موجود در این زمینه، از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.
حمایت از بانوان پرستار شاغل در بخش خصوصی برای برخورداری از مزایای فرزند سوم، مرخصی زایمان و مرخصی شیردهی و نیز حرکت به سمت نظام پرداخت عادلانه در نظام سلامت با کمک نظام پرستاری نیز در نشست با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی شد.
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10283

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: