رفع موانع رشد اقتصاد دانش‌بنیان در کشور ضروری است/ تأمین اجتماعی زمینه‌ساز تأمین معاش آبرومندانه/ برنامه‌های سال جدید بر محور ارتقای بهره‌وری تدوین شود

مرتضوی:

رفع موانع رشد اقتصاد دانش‌بنیان در کشور ضروری است/ تأمین اجتماعی زمینه‌ساز تأمین معاش آبرومندانه/ برنامه‌های سال جدید بر محور ارتقای بهره‌وری تدوین شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه تأمین اجتماعی، تأمین معاش آبرومندانه را سبب می‌شود، گفت: گسترش آرامش در جامعه، رفع دغدغه‌ها و کاستن سنگ‌اندازی‌ها از رسالت‌های مهم صندوق‌های تأمین اجتماعی است.

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در آئین اختتامیه جشنواره ملی کارآفرینان و کارفرمایان برتر سازمان تأمین اجتماعی کشور که جمعی از مدیران و رؤسای وزارتخانه و سازمان‌های تابعه نیز حضور داشتند، اظهار داشت: اگر در جامعه‌ای آهنگ کار و تلاش طنین‌انداز شود، آن جامعه از گزند حوادث تلخ و سوء فرهنگی مصون خواهد ماند.
وی با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به اقتصاد دانش‌بنیان برای برون‌رفت از مشکلات کشور، افزود: مقام معظم رهبری تأکید دارند که اگر اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان مدنظر قرار گیرد می‌توان به پشتوانه کارگر و کارفرما شاهد افزایش تولید در کشور بود.
مرتضوی گفت: اقتصاد دانش‌بنیان ستون فقرات اقتصاد هر جامعه‌ای را تشکیل می‌دهد و خروجی‌اش شکست‌ناپذیری اقتصاد کشور است.
وزیر کار، چالش‌های اقتصادی فعلی را ناشی از عدم توجه مناسب به اهمیت تولید دانش‌بنیان عنوان کرد و اظهار داشت: دولت همه تلاش خود را برای تحقق تأکیدات مقام معظم رهبری به کار می‌بندد.
وی با تأکید بر اینکه تأمین اجتماعی، تأمین معاش آبرومندانه را سبب می‌شود، گفت: گسترش آرامش در جامعه، رفع دغدغه‌ها و کاستن سنگ‌اندازی‌ها از رسالت‌های مهم صندوق‌های تأمین اجتماعی است.
مرتضوی بر اجرای نظام سه‌جانبه‌گرایی تأکید کرد و افزود: تأمین اجتماعی بر محور کارگر و کارفرما می‌چرخد و اگر این دو استوانه مهم مورد توجه قرار گیرند قطعاً بستر تحقق حاکمیت سه‌جانبه‌گرایی هموار می‌شود که در سایه این اتفاق مهم تولید ناخالص داخلی و افزایش بهره‌وری را شاهد خواهیم بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: مردم صاحبان اصلی تأمین اجتماعی هستند بنابراین باید صرفه‌جویی همواره مدنظر باشد و برای سال ۱۴۰۲ باید توجه به افزایش بهره‌وری و حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان در دستور کار قرار گیرد که نه تنها شاهد رونق تولید در کشور باشیم بلکه میزان صادرات غیرنفتی را نیز افزایش دهیم‌.
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10477

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: