سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بورکینافاسو

سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بورکینافاسو

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سید صولت مرتضوی» در سفر به بورکینافاسو به دعوت رسمی وزیر امور خارجه بورکینافاسو در دیدار با «سرژ پودا» وزیر بازرگانی و توسعه صنعتی، صنایع دستی و شرکت‌های کوچک و متوسط جمهوری مردمی بورکینافاسو اظهار داشت: این سفر به دنبال حضور وزیر امور خارجه بورکینافاسو و به منظور گسترش همکاری‌های اقتصادی دو جانبه است.

وی با اشاره به عزم جدی دولت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با کشورهای آفریقایی، اظهار داشت: زمینه اجرای توافقات قبلی در این سفر در قالب کمیسیون مشترک فراهم می‌شود.

مرتضوی با تشریح ظرفیت های علمی کشور و توان مجموعه های دانش بنیان، گفت: این تجربیات در حوزه های صنعتی، تجارت و هوا فضا می‌تواند پتانسیل مثبتی برای همکاری ها باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در حوزه های معدن، سیمان، فولاد، پتروشیمی و صنایع دارویی نیز آمادگی همکاری وجود دارد.

«سرژ پودا» وزیر بازرگانی و توسعه صنعتی، صنایع دستی و شرکت‌های کوچک و متوسط جمهوری مردمی بورکینافاسو نیز در این دیدار، گفت: فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور به تسهیل و تسریع تبادل ظرفیت‌های متقابل کمک می‌کند.

وی افزود: تجربیات ارزنده ایران خصوصاً در حوزه‌های مهارت آموزی، کودکان و سالمندان می‌تواند به کشور ما کمک کند.

وزیر بازرگانی و توسعه صنعتی بورکینافاسو تاکید کرد: در حوزه‌های صنایع دفاعی، حمل و نقل، ساختمان، فولاد، گردشگری، کشاورزی و پتروشیمی می‌توان بسترهای افزایش سطح تبادلات دو کشور را فراهم کرد.

«سیدصولت مرتضوی» در راس هیاتی اقتصادی و سیاسی به منظور شرکت در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و بورکینافاسو و دیدار با مقامات این کشور آفریقایی به بورکینافاسو سفر کرد.

مرتضوی از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران ریاست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی با بورکینافاسو را عهده دار است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=13270

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: