نشست شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان یزد با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

نشست شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان یزد با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «سیدصولت مرتضوی» در نشست شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان یزد با اشاره به اینکه در حال حاضر جمع کثیری از انسان‌های مسلمان فلسطین در خاک خود مورد هجوم واقع شده‌اند، اظهار داشت: قصه پرغصه‌ای است که مردمی از حداقل امکانات سرزمین خودشان محروم باشند و چنین مورد هجوم واقع شوند.

وی افزود: وجدان‌های خفته عالم کجا هستند؟ آنان نباید در برابر این جنایات سکوت کنند.

مرتضوی با بیان اینکه در دولت سیزدهم اقدامات بزرگی انجام شده است، تصریح کرد: اگر به شاخص‌ها و نماگرهای اقتصادی در دهه ۹۰ بنگریم مشاهده می‌کنیم که در تمام مسائل با رکود مواجه بوده‌ایم و بیت‌الغزل شاخص‌های اقتصادی دهه ۹۰ حکایت از رشد منفی نیم تا مثبت یک درصدی دارد.

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی دولت سیزدهم با علم، مطالعه و برنامه سکان اقتصاد کشور را برعهده گرفت اظهار داشت: از روز اول و در جلسات متعدد شعار شخص رئیس دولت سیزدهم اصلاح ساختار اقتصادی بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت مردمی سیزدهم آستین همت را بالا زده است تا مشکلات مردم را برطرف کند.

وی ضمن تأکید بر مهار تورّم در کشور تصریح کرد: متأسفانه دشمن نیز به این موضوع توجه و از راه‌های مختلف سعی دارد این موضوع را در جامعه تشدید کند.

وزیر کار سیاست اصلی دولت را نجات اقتصاد کشور و اصلاح ساختار اقتصادی عنوان کرد و گفت: دغدغه رئیس‌جمهور و اعضای دولت، برون‌رفت از مشکلات اقتصادی مردم است.

مرتضوی با بیان اینکه نماگرهای اقتصادی کشور نشان از ثبات و تثبیت وضعیت اقتصادی دارد، افزود: نرخ بیکاری در بهار ۱۴۰۲ نسبت به بهار سال گذشته کاهشی بوده است و در نقطه مقابل آن با شاهد رشد اقتصادی ۶/۲ درصدی هستیم.

وزیر تعاون افزود: در بحث نفت نیز به رشد اقتصادی ۱۶/۵ درصد رسیده‌ایم و تا پایان سال در بحث تولید و صادرات نفت این افزایش ادامه خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان استان یزد هنرمندانه نظام مسائل استان را شناسایی کرده‌اند، اظهار داشت: روحیه تلاش و کوشش مردم یزد از دیرباز ستودنی بوده است.

مرتضوی خاطرنشان کرد: استان یزد به‌ علت شرایط و ظرفیت‌هایی که دارد باید معین اشتغال کشور شود.

وی استان یزد را دارالعلم و دارالایمان‌ دانست و گفت: نرخ بیکاری استان یزد از میانگین کشوری کمتر است و در حوزه اشتغال بانوان باید برنامه‌ریزی مؤثری صورت بگیرد؛ در بخش گوهرتراشی، طلا و جواهرات و همچنین در بخش مشاغل خانگی و مشاغل خُرد می‌توان سرمایه‌گذاری انجام داد.

مرتضوی با اشاره به اینکه باید به سمت دانش‌بنیان‌ها و توریسم سلامت حرکت کنیم، اضافه کرد: باید اشتغال متناسب با شرایط استان در یزد ایجاد شود.

وی ادامه داد: اگر یک کارگر در محل زندگی خود بتواند به شغلی مشغول شود به‌طور قطع هزینه‌های زندگی او کاهش خواهد یافت.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=13641

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: