ورشکستگی بیش از ۵۵ هزار شرکت فرانسوی در ۲۰۲۳

ورشکستگی بیش از ۵۵ هزار شرکت فرانسوی در ۲۰۲۳

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، بانک مرکزی فرانسه در گزارشی اعلام کرد که ۵۵ هزار و ۴۹۲ شرکت و مؤسسه در این کشور در سال ۲۰۲۳  اعلام ورشکستگی کردند.

این بانک گفته است که سطح فعلی تعداد ورشکستگی ها از میانگین بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ (۵۹۳۴۲) فراتر نمی رود. در طول همه گیری ویروس کرونا  نیز(۲۰۲۰-۲۰۲۱)، این نرخ دو برابر کمتر از نرخ فعلی بود.

این گزارش حاکی از آن است که در بیشتر موارد صحبت از شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(۵۵۴۳۵ مورد) است که تعداد کارگران آنها از ۲۵۰ نفر بیشتر نمی‌شود.

تعداد شرکت‌های متوسط ​​و بزرگ در فرانسه با بیش از ۲۵۰ کارگر که در سال ۲۰۲۳ تعطیل شدند به ۵۷ شرکت رسیده که دو برابر بیشتر از سال ۲۰۲۲ است.

روزنامه لوموند اعلام کرده  که کارآفرینی در فرانسه با چالش‌هایی نظیر انباشت بدهی‌ها، مالیات‌ها و  کمک‌های اجتماعی  روبه رو ست.

این روزنامه به نقل از شرکت مشاوره آلتارسAltares  آورده است تنها نیمی از شرکت‌ها بدهی خود را به موقع پرداخت می‌کنند و بسیاری از مدیران شرکت‌ها برای جلوگیری از ورشکستگی و حل و فصل مسائل خود از طریق دادگاه‌ها، دیر اقدام می‌کنند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=17535

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: