کاهش ۴۰ درصدی تصادفات نوروزی در استان تهران

کاهش ۴۰ درصدی تصادفات نوروزی در استان تهران

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از کاهش ۴۰ درصدی تصادفات منجر به جرح و فوت در این استان طی تعطیلات نوروزی امسال در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرگزاری تسنیم به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، حسین جنتی گفت: کاهشی شدن آمار تصادفات جرحی و فوتی این استان در سال جدید نسبت به سال گذشته نشان از تعامل خوب دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی و همچنین دستگاه‌های خدمت رسان دارد.

وی اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار دریافتی از میزان ترددها در جاده های استان تهران از آغاز طرح خدمات رسانی نوروزی ۱۴۰۳ تا پایان روز دهم فروردین ماه ۴۵ میلیون تردد توسط دستگاه‌های تردد شمار استان به ثبت رسیده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: با هم افزایی و تعامل خوب صورت گرفته جهت خدمات رسانی مطلوب به مسافران نوروزی از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ جلسات متعددی تحت عنوان رسیدگی به وضعیت تصادفات رانندگی و ارتقاء خدمات سفر انجام شده است.

جنتی افزود: تعداد تصادفات فوتی درون و برون شهری استان تهران در طرح نوروزی سال ۳۲ نفر بوده است که از این تعداد ۲۳ نفر در راه‌های درون شهری و ۹ تن در راه‌های برون شهری جان باخته داشته‌ایم که نشان از یک کاهش ۴۰ درصدی دارد.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه مصدومان ناشی از تصادفات رانندگی برون شهری نیز ۹۳ نفر مصدوم شده اند که در این بخش نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۳۶ درصدی به ثبت رسیده است.

جنتی یادآور شد: با وجود تمام تمهیدات و تلاش‌ها معتقدیم حتی یک تصادف و حادثه نیز زیاد است و نیازمند تلاش‌های بیشتر مسئولان و همچنین توجه بیشتر هموطنان هستیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=20041

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: