کاهش ۵۰درصدی انتشار گازهای مشعل در پالایشگاه‌های پارس جنوبی

کاهش ۵۰درصدی انتشار گازهای مشعل در پالایشگاه‌های پارس جنوبی

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  شانا به‌نقل از شرکت ملی گاز ایران، سیدجلال‌الدین نورموسوی مدیر اچ‌اس‌ئی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه این مدیریت طی سه سال گذشته توانسته است در بخش‌های حوزه مأموریت خود به دستاوردهای مهمی دست یابد، افزود: کاهش انتشار گازهای مشعل به‌دلیل قابل انفجار و اشتعال‌بودن در بخش اچ‌اس‌ئی به‌دلیل وجود تأسیسات عملیاتی، اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: ازاین‌رو اقدام‌هایی مانند آموزش آتش‌نشان‌ها و بررسی دوره‌ای تجهیزات با توجه به ماهیت کار و سروکارداشتن با حریق، به‌صورت فرایندی همیشگی در دستور کار است.

مدیر اچ‌اس‌ئی شرکت ملی گاز ایران افزود: ابلاغ مجوزهای پروانه جدید، ازجمله اقدام‌هایی است که در بخش‌های انتقال، گازرسانی و مهندسی و توسعه مورد ممیزی قرار گرفته و در بخش پالایشگاهی نیز در سال ۱۴۰۳ مجوز آن اخذ و اجرایی می‌شود؛ زیرا با رعایت این الزام‌ها می‌توانیم ریسک‌ها را مدیریت کنیم.

نورموسوی با بیان اینکه بخش دیگر فعالیت‌های این مدیریت در حوزه محیط‌زیست و با گستره چندگانه است، گفت: در بخش آب و پساب اقدام‌های مطلوبی با پروژه‌های بهبود انجام شد و هرساله بخش‌هایی از تأسیسات با بازچرخانی آب برای آبیاری فضای سبز که جزو الزام است، انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون بیش از ۱۵ واحد تصفیه فاضلاب در شرکت‌ها اجرا شده است و با برنامه‌ریزی ازپیش‌تعیین‌شده، موفق به کاهش مصرف آب شده‌ام.

مدیر اچ‌اس‌ئی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه برخی تأسیسات در حوزه شهری صدای بالاتر از حد مجاز دارند، بیان کرد: هرساله اندازه‌گیری صوت انجام می‌شود که با نصب تجهیزات روی ایستگاه‌ها یا ایجاد عایق‌های صوتی روی دیوار، تلاش کردیم تا این معضل نیز برطرف شود.

نورموسوی با بیان اینکه ۱۴ سوله را در سه سال برای نگهداری پسماند احداث کردیم، اعلام کرد: ۳۳ انبارک موقت در شهرهای کلان برای انبار موقت احداث‌ شده است که پس از رسیدن به حد نصاب، به انبارهای بزرگ منتقل می‌شوند.

وی ادامه داد: پسماندها طبق دستورعمل داده‌شده، فقط به شرکت‌هایی که در لیست محیط‌زیست قرار دارند ارائه و طبق اعلام محیط‌زیست تا انتها مدیریت می‌شوند.

مدیر اچ‌اس‌ئی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به وابستگی کشور به گاز طبیعی در اکثر حوزه‌های راهبردی، پایدارنگهداشتن جریان گاز را اولویت دانست و گفت: برگزاری رزمایش‌های مقابله‌ای و آموزشی همکاران در سطوح مختلف به‌ویژه رزمایش‌های سطح یک، نقش بسزایی در استمرار جریان گاز دارد که طی این مدت، رشد قابل‌ توجهی داشته. ضمن اینکه در این چارچوب تأمین و برخورداری از تجهیزات فنی، موضوعی الزامی است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=22504

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: