یخبندان در ۴ ایستگاه هواشناسی استان تهران/هشدار هواشناسی به تهرانی‌ها

یخبندان در ۴ ایستگاه هواشناسی استان تهران/هشدار هواشناسی به تهرانی‌ها

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، کارشناس سازمان هواشناسی از بروز یخبندان در ۴ ایستگاه هواشناسی استان تهران خبر داد و گفت:در مناطق کوهستانی کولاک برف و احتمال بهمن در مناطق مرتفع استان تهران انتظار می رود.

 اصغری اظهار کرد: اطلاعات ایستگاه های هواشناسی استان تهران نشان می دهد که امروز کمینه دمای هوا در چهار ایستگاه هواشناسی استان به زیر صفر درجه رسیده و یخبندان رخ داده است.

وی افزود: سردترین دماهای امروز استان به ترتیب از ایستگاه توچال با مقدار ۷- درجه، فیروزکوه ۶.۳- درجه، ایستگاه آلودگی فیروزکوه ۰.۳- و ایستگاه آبعلی تهران ۰.۲- درجه سلسیوس گزارش شده است.

وی ادامه داد: همچنین کمینه دمای هوا در دماوند امروز به صفر درجه سلسیوس رسیده است.

وی بیان کرد:  از بعدازظهر پنجشنبه تا بعدازظهر جمعه، بارش برف، وزش باد، مه گرفتگی، کاهش دید، در مناطق کوهستانی کولاک برف و احتمال بهمن در مناطق مرتفع استان تهران انتظار می رود.

اصغری اضافه کرد: این شرایط اثرات مخاطره آمیزی همچون، لغزندگی زمین به ویژه در گردنه های کوهستانی به سبب بارش برف و کاهش دید در پی دارد.

وی تصریح کرد: از دیگر مخاطرات جوی پیش رو می توان به احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال بهمن، کولاک برف و احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل اشاره کرد.

معاون مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: توصیه می شود در این شرایط از سفرهای غیر ضروری به ویژه در گردنه های برف گیر خودداری شود و از فعالیت کوه نوردی و جابجایی عشایر پرهیز شود.

اصغری افزود: همچنین توصیه می شود خودروهای مناطق سردسیر مجهز به وسایل زمستانی بوده و از فعالیت های عمرانی نیز پرهیز شود.آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی، پاکسازی دهانه پل ها و لایروبی کانال ها و آب رو ها از دیگر توصیه ها برای مواجهه مناسب برای شرایط پیش رو است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=17760

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: