اختصاص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری و دهیاری‌ها برای توسعه زیرساخت‌ها

رییس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور عنوان‌کرد:

اختصاص درصدی از مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری و دهیاری‌ها برای توسعه زیرساخت‌ها

رییس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه‌ای اعلام‌کرد: درصدی از مالیات بر ارزش‌افزوده کالاها و خدمات به منابع مالی مجموعه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به‌منظور توسعه زیرساخت‌ها و خدمات رفاهی به مردم اختصاص می‌یابد.

در راستای برقراری عدالت مالیاتی و توسعه مناطق مختلف کشور، «داود منظور» رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه‌ای احکام مالیاتی آیین‌نامه اجرایی تبصره ۱۴ ماده‌واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را برای اجرا به اداره‌های‌کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.

وی در این ابلاغیه افزود: بر اساس قانون، درصدی از مالیات بر ارزش‌افزوده کالاها و خدمات به منابع مالی مجموعه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در راستای توسعه زیرساخت‌ها و خدمات رفاهی به مردم اختصاص می‌یابد که اجرای درست آن، به رشد و توسعه و آبادانی شهرها و روستاها منجر می‌شود.

رییس‌کل سازمان امور مالیاتی ادامه‌داد: افزون بر این، عملکرد و اقدامات شهرداری‌ها درباره چگونگی هزینه‌کرد درآمدهای مالیاتی، علاوه بر تحقق اهداف و سیاست‌های کلان نظام در زمینه قطع وابستگی به درآمدهای نفتی و اتکای حداکثری بودجه به درآمدهای پایدار مالیاتی، به‌طور مستقیم موجب افزایش دسترسی شهرداری‌ها به منابع پایدار مالی حاصل از مالیات بر ارزش‌افزوده خواهد شد.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10048

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: