اعتراف غول انرژی آلمان به خرید گاز از روسیه

اعتراف غول انرژی آلمان به خرید گاز از روسیه

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، مایکل لوئیس، مدیر اجرایی یونیپر، غول انرژی آلمان گفت، باوجود تعهدات این شرکت، ممکن است عرضه گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) روسیه به پایانه‌های آلمان ادامه یابد.

وی در مصاحبه‌ای با روزنامه آلمانی «راینیشه پست» گفت: «روسیه همچنان ال‌ان‌جی به بازارهای جهانی می‌فروشد… عمده‌فروشان از جمله یونیپر همیشه منشا گاز خریداری شده را نمی‌دانند.»

این شرکت خرید گاز از روسیه را در پایان ماه آگوست ۲۰۲۲ پس از اینکه بروکسل روسیه را تحریم برای جنگ در اوکراین تحریم کرد، متوقف کرد.

یونیپر در سال ۲۰۲۲ رقم بی‌سابقه ۱۹.۱ میلیارد یورو (۲۰.۳ میلیارد دلار) خسارت ثبت کرد و دلیل آن توقف کامل خرید گاز از روسیه عنوان کرد.

به گفته لوئیس، آلمان نسبت به یک سال پیش برای زمستان آینده بهتر آماده است زیرا ۹۵ درصد تاسیسات ذخیره‌سازی گاز در این کشور پر است اما در عین حال در مورد خطرهای احتمالی هشدار داد.

مدیر ارشد اجرایی یونیپر هشدار داد: «اگر هوا خیلی سرد شود یا مشکلی در خرید ال‌ان‌جی وجود داشته باشد، آنگاه زمستان سختی خواهیم داشت.»

«اگر اقتصاد چین رشد داشته باشد و نیاز به ال‌ان‌جی افزایش یابد، اروپا با کمبود سوخت مواجه خواهد شد زیرا قیمت‌ها بالا می‌رود.»

لوئیس تاکید کرد، نگرانی در مورد عرضه کافی گاز همچنان باقی است و حتی یک اختلال جزئی ممکن است موجب افزایش قیمت انرژی شود. با این وجود، مقامات ارشد انتظار ندارند که قیمت ها به اندازه فصل قبل افزایش یابد.

وزارت اقتصاد آلمان نیز با حمایت از توقف عرضه LNG روسیه به آلمان اذعان کرد، برای واردکنندگان این کشور دشوار است که از دریافت گاز روسیه خودداری کنند زیرا ردیابی آنها غیرممکن است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=13072

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: