افزایش آمادگی نیروگاه‌ها برای تولید برق پایدار در تابستان امسال

افزایش آمادگی نیروگاه‌ها برای تولید برق پایدار در تابستان امسال

به گزارش اقتصاد کشور، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بهره‌برداری تولید شرکت برق حرارتی گفت: تاکنون ۷۰درصد از برنامه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی به منظور تولید برق پایدار و مطمئن در پیک تابستان امسال به اتمام رسیده است.

ساناز جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای فصل تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی سراسر کشور، افزود: از ابتدای مهرماه سال گذشته به منظور تأمین برق پایدار پیک تابستان امسال بالغ بر ۱۱۰ هزار مگاوات برنامه تعمیراتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۷۳ هزار مگاوات از این برنامه آغاز شده است، ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار مگاوات از برنامه شروع شده در این بخش به پایان رسیده است و امیدواریم با اتمام به موقع برنامه‌های یاد شده بتوانیم تمامی واحدهای نیروگاهی را برای تأمین برق پایدار روزهای اوج مصرف برق کشور در اختیار داشته باشیم.

جعفرزاده تاکید کرد: از میان برنامه‌های تعمیراتی آغاز شده در این مدت حدود پنج هزار و ۳۰۰ مگاوات مربوط به تعمیرات اساسی واحدهای بخاری، هفت هزار و ۲۰۰ مگاوات مربوط به تعمیرات اساسی واحدهای گازی، ۲۸ هزار و ۲۰۰ مگاوات مربوط به تعمیرات دوره‌ای واحدهای بخاری، ۲۹ هزار و ۳۰۰ مگاوات مربوط به اتاق احتراق و سه هزار مگاوات مربوط به بازدید مسیر داغ بوده است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بهره‌برداری تولید شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه رکورد تعمیرات نیروگاهی در پیک تابستان سال ۱۴۰۲ شکسته شد، گفت: تلاش‌های بی‌وقفه همکاران صنعت برق حرارتی باعث شد تا سال گذشته برای نخستین بار حدود ۹۷ هزار مگاوات برنامه تعمیرات و آماده‌سازی نیروگاه‌های حرارتی را پیش از شروع پیک مصرف برق تابستان به پایان رسانیم.

وی اضافه کرد: انجام به موقع برنامه‌های تعمیراتی و آماده‌سازی این واحدها موجب شد تا ضریب آمادگی نیروگاه‌های حرارتی کشور از مرز ۹۹ درصد عبور کند و در روزهای اوج مصرف برق کشور شاهد تولید برق پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور باشیم.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: از این رو در تلاشیم تا امسال نیز با انجام به موقع برنامه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی و آماده‌سازی این واحدها برای پیک تابستان بتوانیم رکورد جدیدی در زمینه تعمیرات به ثبت رسانده و برق مطمئن و پایداری را برای مشترکان سراسر کشور فراهم کنیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=19774

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: