برخوردار شدن عموم مردم از مواهب توسعه با مشارکت در تولید

برخوردار شدن عموم مردم از مواهب توسعه با مشارکت در تولید

نماینده مجلس شورای اسلامی مشارکت مردم در تولید را موجب فراهم‌شدن زمینه برای بهره‌مندی و برخورداری عموم مردم از مواهب توسعه دانست و اظهار کرد: بدون تردید شعار هوشمندانه رهبر انقلاب بستر را برای این مهم فراهم می‌کند.

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرگزاری تسنیم، جعفر قادری با اشاره به تفسیر رهبر معظم انقلاب از اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: از آن زمان بحث حضور مردم در اقتصاد مطرح شده است؛ اما هیچ گاه به طور مستقیم در شعار سال نیامده بود و تحت عناوین جهش و رشد تولید در ابعاد مختلف طرح شده است.

وی عدالت اجتماعی در کنار رشد اقتصادی را رکن و اساس شعار امسال عنوان و بیان کرد: هر رشد اقتصادی مورد قبول نیست؛ بلکه باید عدالت در آن رعایت شود و طبیعتاً اگر مشارکت مردم در تولید وجود داشته باشد، این عدالت محقق می‌شود. از این منظر، هر کسی می‌تواند به‌اندازه توان خود در تولید کالا و خدمات مشارکت داشته باشد و زمینه را برای رشد تولید و افزایش اشتغال و همچنین کاهش نرخ تورم فراهم کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی مشارکت مردم در تولید را موجب فراهم‌شدن زمینه برای بهره‌مندی و برخورداری عموم مردم از مواهب توسعه دانست و اظهار کرد: بدون تردید شعار هوشمندانه رهبر انقلاب بستر را برای این مهم فراهم می‌کند. در طول سال‌های گذشته، سازوکارهای لازم از جمله قوانین موردنیاز از سوی مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی‌شده است.

وی به برخی از قوانین مصوب مجلس در راستای افزایش مشارکت مردمی در اقتصاد اشاره و عنوان کرد: قانون تسهیل مجوزهای کسب‌وکارهای در مجلس مصوب شد و مردم به‌راحتی می‌توانند در کسب‌وکارهای مختلف ورود کنند تا هر کسی به‌اندازه توانش در تولید کالا سهیم باشد. وقتی قانون سهولت فضای کسب‌وکار تصویب شد زمینه و بستر برای ارتقای رتبه کسب‌وکار ایران در جامعه بین‌الملل فراهم شده است.

قادری اشاره کرد: با مشارکت مردم در اقتصاد و جهش تولید شرایط برای باقی‌ماندن سرمایه‌ها در داخل کشور فراهم می‌شود و سرمایه‌گذاری خارجی جذب خواهد شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون جهش تولید دانش‌بنیان گفت: به‌جای آنکه جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها که در شرکت‌های دولتی نمی‌توان جذب کرد از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان، فعالیت کنند تا فاصله و شکاف موجود بین کشورمان با کشورهای پیشرفته را پر کنند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=20125

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: