تنظیم موافقتنامه‌های سرمایه‌گذاری بین ایران و امارات/ حذف مالیات های مضاعف

در دیدار وزیر اقتصاد با وزیر امور مالیه امارات مطرح شد؛

تنظیم موافقتنامه‌های سرمایه‌گذاری بین ایران و امارات/ حذف مالیات های مضاعف

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه اجلاس سالانه هیات عامل گروه بانک توسعه اسلامی با محمد ابن هادی الحسینی، وزیر امور مالی امارات متحده عربی ملاقات کرد.

طرفین در این ملاقات بر افزایش حجم همکاری ها در حوزه تجارت و سرمایه گذاری خارجی تاکید کردند.

در این ارتباط مقرر شد که به زودی اقدامات مقتضی به منظور تنظیم موافقتنامه های سرمایه گذاری خارجی و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین طرفین به مورد اجرا قرار گیرد.

محمد ابن هادی الحسینی در این ملاقات ضمن اشاره به تاثیر مثبت از سرگیری روابط بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان در منطقه گفت: حجم تجارت بین دو کشور حدود ۴۰ برابر افزایش یافته است.

این حجم تجارت در زمینه های مختلف حاکی از رشد طبیعی و خوب مناسبات و تعاملات ایران و امارات است و نقش دولت‌های طرفین، تشویق تجارت و تسهیل آن از طریق توافقنامه های اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بوده و لازم است در توافقات موجود دو کشور بازنگری هایی انجام شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی هم ضمن اشاره به توافقات نهایی نشده قبلی مرتبط به تدوین موافقتنامه سرمایه گذاری خارجی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در پروژه های سودآور مشترک و همچنین همکاری ایران و امارات در سرمایه گذاری در سایر کشورها آمادگی دارد.

طبق اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، طرفین در این دیدار دوجانبه به منظور تسهیل روابط تجاری، موضوع عملیاتی کردن خط اعتباری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در پایان این ملاقات، وزیر امور اقتصادی و دارایی از همتای اماراتی خود دعوت کرد که در اولین فرصت به تهران سفر کند.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10908

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: