توسعه نهضت مهارت‌افزایی در گام دوم انقلاب اسلامی

مرتضوی در ششمین نشست شورای عالی آموزش و تربیت فنی‌و‌حرفه‌ای و مهارتی مطرح کرد؛

توسعه نهضت مهارت‌افزایی در گام دوم انقلاب اسلامی

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در ششمین نشست شورای عالی آموزش و تربیت فنی‌وحرفه‌ای و مهارتی که با حضور «مجید انصاری» عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، «غلامحسین حسینی‌نیا» معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور و سایر اعضای حقوقی و حقیقی این شورا برگزار شد بر احیای نظام استاد شاگردی با محوریت مهارت‌آموزی دانش‌آموزان و دانشجویان تأکید کرد.
  وی با ابراز خرسندی از اجرای طرح استاد شاگردی و آموزش در محیط کار واقعی از سوی سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور، افزود: نگاه ما در وزارتخانه، نگاه به جامعه است و طرح‌های مذکور کمک شایانی به اشتغال جوانان می‌کند.
«مجید انصاری» عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در این نشست با تأکید بر رفع خلاء مهارت‌آموزی جوانان گفت: مهارت‌آموزی موجب اشتغال‌زایی جوانان و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
وی، توسعه نهضت مهارت‌افزایی را موجب گره‌گشایی از معضل بیکاری دانست.
«غلامحسین حسینی‌نیا» دبیر شورای عالی آموزش و تربیت فنی‌وحرفه‌ای و مهارتی و رئیس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور، در این نشست گزارشی پیرامون عملکرد دبیرخانه این شورا در دولت مردمی سیزدهم با محوریت ارائه ساز‌ و کار لازم برای تقویت ارتباط بین نظام اطلاعات بازارکار، نظام اطلاعات آموزش و تربیت فنی‌و‌حرفه‌ای و مهارتی، نظام طبقه‌بندی مشاغل و صلاحیت حرفه‌ای، بررسی آیین‌نامه نحوه تعیین انجمن‌های علمی، حرفه‌ای، اتحادیه‌ها و صفوف حرفه‌ای و شغل جهت عضویت در ارکان نظام، طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی و دستاوردهای تیم‌های ملی مهارت کشورمان در مسابقات جهانی مهارت ۲۰۲۲ ارائه کرد.وی با اشاره به نقش مهم اصناف در آموزش مستقیم محیط کار واقعی گفت: مرکز ثابت دولتی و آموزشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای آزاد از ظرفیت‌های آموزشی سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور است که با همکاری یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد صنفی انقلاب بزرگی در عرصه مهارت‌آموزی کشور ایجاد خواهد شد.
در این نشست اعضای حقیقی و حقوقی شورای عالی آموزش و تربیت فنی‌وحرفه‌ای و مهارتی به بحث و تبادل نظر در زمینه تصویب و اصلاح دستورات جلسه پرداختند.
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=9677

دکتر اسماعیل کریمیان

دکتر اسماعیل کریمیان

کارشناس مرکز روابط عمومی واموربین الملل سازمان برنامه وبودجه کشور معاون مرکز روابط عمومی ، اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور معاون اجرایی شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور عضو انجمن متخصصان روابط عمومی ایران

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: