رشد خوب ۳۲ هزار واحدی شاخص کل بورس در انتهای معاملات سه شنبه

رشد خوب ۳۲ هزار واحدی شاخص کل بورس در انتهای معاملات سه شنبه

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرنگار مهر، شاخص کل بورس در انتهای معاملات امروز با رشد خوب ۳۲ هزار واحدی مواجه شد، کارشناسان علت رشد بورس را اخبارهای خوب و رگباری دانسته که در هفته اخیر پشت سر هم منتشر می‌شود و باعث شده جذابیت بازار سهام بیش از گذشته باشد.

ارزش معاملات خرد عدد ۶,۶۳۶ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۹% و نسبت به میانگین ماهانه ۳۴% افزایش داشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، ورود نقدینگی حقیقی (خرید حقیقی از حقوقی) به ارزش ۱,۲۵۵ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند ورود نقدینگی حقیقی با ثبت رقم ۵۶۰ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت آن هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۲,۰۰۰ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت با ثبت رقم ۶۳۶ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش است.

ارزش صف‌های خرید ۷۲ میلیارد تومان است که کاهش ۲۴۸ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۶۲ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۲۸۳ میلیارد تومان قرار دارد.

بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۷۳۷ میلیارد تومان (۱.۷ برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های پالایش فرآورده‌های نفتی با ارزش معاملات ۶۳۶ میلیارد تومان (۴.۹ برابر میانگین هفتگی) و شیمیایی با ارزش معاملات ۳۸۷ میلیارد تومان (۱.۸ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

گروه پالایش فرآورده‌های نفتی با ارزش معاملات ۶۳۶ میلیارد تومان (۴.۹ برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه بیمه با ارزش معاملات ۲۰۲ میلیارد تومان (۴.۳ برابر میانگین هفتگی) و گروه ماشین آلات برقی با ارزش معاملات ۴۶ میلیارد تومان (۲ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=19478

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: