ماجرای عدم برخورد با فروش آیفون‌ های ممنوعه

ماجرای عدم برخورد با فروش آیفون‌ های ممنوعه

در حالی که چندی پیش انجمن واردکنندگان تلفن همراه در خصوص احتمال رفع ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵ سخن گفته بود که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز واکنشی در خصوص آن نشان نداده و عملا شاهد برخورد جدی با فروش این کالای قاچاق نیستیم.

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اواخر سال گذشته بود که رئیس انجمن واردکنندگان تلفن همراه از احتمال رفع ممنوعیت رجیستری آیفون ۱۴ و ۱۵ سخن گفت. وی در اظهارات خود ابراز امیدواری کرده بود که این اتفاق در آینده نزدیک رخ دهد. مهدی اسدی گفته بود که در حال حاضر برخی که در حوزه الکترونیک سر رشته دارند اقدام به رجیستر غیرقانونی تلفن‌های همراه می‌کنند.

ضرورت شفاف‌سازی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص احتمال رفع ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵

این موضوع در حالی مطرح شد که تا پیش از آن نهادهای رسمی مانند ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هیچ اظهار نظری در خصوص احتمال رفع ممنوعیت رجیستری نداشته‌اند. با توجه به شرایط کنونی این انتظار از دستگاه‌های ناظر به ویژه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز وجود دارد تا در خصوص احتمال رفع ممنوعیت شفاف‌سازی کنند.

ماجرای عدم برخورد با فروشندگان آیفون‌های ممنوعه/ رجیستری دور زده می‌شود؟

هچنین مشخصا باید از عرضه کالای قاچاق جلوگیری شود با این وجود به نظر نمی‌رسد اقدام قابل توجهی برای جمع‌آوری آیفون‌های قاچاق انجام شده باشد که این موضوع نیز جای سوال دارد. مسئله سومی نیز وجود دارد و آن تلاش علنی عده‌ای برای دور زدن سامانه همتا است.

با توجه به کاربردهایی که این سامانه در زمینه مبارزه با قاچاق تلفن‌های همراه دارد، دور زده شدن آن می‌تواند تبعات بسیار منفی به دنبال داشته باشد، بنابراین لازم است تا مسئولان مربوط در خصوص این مسئله نیز توضیحاتی ارائه کنند.

لازم به ذکر است که پاییز سال ۱۴۰۲ حمیدرضا دهقانی‌نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  در اظهاراتی گفته بود که برخورد با آیفون قاچاق ۱۴ به بالا در دستور کار قرار گرفته و این موضوع به دبیر کمیسیون مقابله قاچاق کالا و ارز استان تهران ابلاغ شده است. او تاکید کرده بود که با هماهنگی ضابطان نسبت به جمع‌آوری کالای آیفون ۱۴ و ۱۵ قاچاق اقدام خواهد شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=20151

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: