مجوز پروازهای عمره از سوی عربستان صادر نشد‌

مجوز پروازهای عمره از سوی عربستان صادر نشد‌

‌‌به گزارش اقتصاد کشور به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اولین پرواز حج عمره قرار بود ساعت ۵:۴۵ امروز از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شود اما این پرواز‌ لغو شد، سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران می‌‌گوید عربستان مجوز پروازها را فعلا صادر نکرده است اما به زودی صادر می‌شود.

حسام قربانعلی با بیان اینکه پروازهای حج عمره به عربستان فعلاً تا اطلاع ثانوی تعلیق شده است، اظهار داشت: کشور عربستان مجوز این پروازها را فعلا صادر نکرده است، دلیل تعلیق پروازها را هم اعلام نکرده است اما پیش از این تعهدنامه و تضامین لازم را می‌خواستند که ما نماینده خود را برای این موضوع از قبل فرستاده‌ایم.

وی افزود: رفع این مشکل نیازمند یک بروکراسی اداری است که وزارت خارجه در حال پیگیری است و پیش‌بینی می‌شود به زودی مشکل رفع شود.

بنابراین گزارش پس از ‌گذشت ۹ سال، قرار بود بامداد امروز اولین پرواز حج عمره از فرودگاه امام خمینی (ره) در ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح انجام شود اما این پرواز‌ لغو شد.

‌سازمان حج و زیارت در مذاکرات با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درخواست انجام روزانه دو پرواز را داشته است اما امکان تغییر و افزایش تعداد پروازهای ویژه سفرهای حج نیز وجود دارد.

‌قرار بود ‌عملیات حج عمره از ۱۳ دی همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) آغاز ‌شود و این پروازها تا ۲۸ اسفند ماه ادامه دارد.

‌حداکثر وزن مجاز بار مسافر ۳۰ کیلوگرم تعریف شده‌ است،‌ فرودگاه‌های مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، ساری، یزد، بندرعباس، اهواز، کرمان و زاهدان و فرودگاه بین المللی امام‌خمینی (ره) بعد از ۹ سال وقفه، امسال در خدمت مسافران سرزمین وحی خواهند بود.

‌۶۲ هزار زائر در عملیات حج عمره امسال به سرزمین وحی با اعزام چهار پرواز روزانه با ظرفیت ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ نفر مشرف می‌شوند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=17399

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: