اساس کار وزارت رفاه، خدمت به مردم و بازنشستگان است

​مرتضوی در نشست با مدیران و کانون‌های صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد مطرح کرد:

اساس کار وزارت رفاه، خدمت به مردم و بازنشستگان است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر لزوم ساماندهی و تقویت صندوق‌های بازنشستگی کشور تأکید کرد و گفت: اساس کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خدمت به مردم و بازنشستگان است.
به گزارش اقتصاد کشور به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» ، سه‌شنبه ۲۷ دی‌ماه در نشست صمیمی با مدیران و نمایندگان کانون‌های صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد که در محل این صندوق برگزار شد، با تقدیر از تلاش‌های انجام شده، اظهار کرد: اقدامات مفید و اثرگذاری از زمان شروع به کار دولت مردمی سیزدهم در این صندوق انجام شده که قابل تقدیر است.
وی با بیان اینکه افزایش بهره‌وری و سود باید در رأس امور مدیریت شرکت‌های اقتصادی زیرمجموعه این وزارتخانه قرار گیرد، افزود: این نشست تزئینی و تشریفاتی نیست بلکه سیاست‌ها، اهداف و راهبردها باید به عملیات اجرایی و خروجی ملموس برای مردم تبدیل شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر راه‌اندازی سامانه جامع املاک و مستغلات این صندوق، تأسیس این سامانه را ضروری دانست.
وی، عدالت‌محوری را رویکرد اصلی دولت سیزدهم عنوان کرد و به مدیران گفت: فرصت خدمت‌گذاری به مردم اندک است و برای حل مشکلات مردم باید در صف اول قرار بگیرید.
مرتضوی یکی از اقدامات مؤثر در افزایش بهره‌وری را تناسب نیروی انسانی عنوان و اضافه کرد: رویکردهای اصلی وزارت رفاه در مدیریت شرکت‌های اقتصادی زیرمجموعه در سال آینده افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها، عدالت‌محوری، اصلاح سبد سهام و افزایش تولید است.
وی با تصریح بر ناپسندبودن پدیده مدیران پروازی، تأکید کرد: مدیران شرکت‌های اقتصادی باید با معیار افراد بومی و مقیم در محل پروژه‌ها انتخاب شوند.
مرتضوی با اشاره به چابک‌سازی نیروی انسانی ستادی شرکت‌های اقتصادی بیان کرد: افزایش بهره‌وری با اقدامات تحولی و انقلابی در صف و محل پروژه‌ها انجام می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر ضرورت جهاد تبیین در صدر اقدامات دولت مردمی سیزدهم گفت: اقدامات اثرگذار، اساسی و ملموس مجموعه‌ها به جای تبلیغ افراد باید به مردم منعکس شود.
«سیدحجت کاظمی» سرپرست مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد نیز در این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت، چالش‌ها، طرح‌های توسعه‌ای و برنامه‌های پیش‌روی این صندوق گفت: صندوق فولاد حدود ۸۷ هزار بازنشسته دارد و در مقابل، تنها ۴ هزار و ۶۰۰ نفر حق بیمه به این صندوق پرداخت می‌کنند.
وی، پایین‌بودن ضریب پشتیبانی را یکی از چالش‌های اساسی صندوق بازنشستگی فولاد عنوان کرد و راه‌حل برون‌رفت از این چالش‌ها را تقویت حوزه سرمایه‌گذاری دانست.
کاظمی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اقدامات و دستاوردهای صندوق فولاد در دولت مردمی سیزدهم حذف فرانشیز درمان، افزایش ۲ برابری سرانه درمان، اعطای تسهیلات ضروری بازنشستگان، راه‌اندازی سامانه‌های املاک و حقوقی و آزاد‌سازی اراضی است.
در این نشست صمیمی که با حضور «علیرضا عسگریان» دستیار ویژه وزیر برگزار شد، تعدادی از نمایندگان کانون بازنشستگان صندوق فولاد به بیان مطالبات، دغدغه‌ها و چالش‌های پیش‌روی این صندوق پرداختند و پس از آن وزیر رفاه دستور پیگیری ویژه برای رسیدگی به مطالبات بازنشستگان صندوق فولاد را صادر کرد.
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10181

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: