اهتمام نفت ستاره خلیج‌فارس در صیانت از منطقه حفاظت‌شده گنو

اهتمام نفت ستاره خلیج‌فارس در صیانت از منطقه حفاظت‌شده گنو

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  شانا به نقل از شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس،مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان طی بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس و هم‌اندیشی با مدیرعامل این مجموعه، بر صیانت از منطقه حفاظت شده گنو هرمزگان تاکید کردند.

علیرضا جعفرپور در این باره بیان کرد: شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس به‌منظور احیا و بازسازی اکوسیستم‌های واقع در منطقه حفاظت‌شده گنو طی عقد توافق نامه با صندوق ملی محیط زیست گامی بلند در حفاظت این زیست کره ارزشمند استان هرمزگان برداشته است.

وی افزود: به این منظور با بررسی راهکارهای حفاظت از منطقه حفاظت شده و ذخیره‌گاه زیست کره گنو، تسریع در انجام مفاد توافق‌نامه مورد تأکید قرار گرفت.

مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس تأکید کرد: این اقدام سبب ارتقای شاخص‌های زیست‌محیطی استان هرمزگان و حفاظت از گونه‌های طبیعی و جانوری این منطقه خواهد شد.

جعفرپور یادآور شد: انجام اقدام‌های حمایتی زیستگاه و گونه از طریق احیا زیستگاه‌های طبیعی، توزیع علوفه دستی در مراتع، آب‌رسانی به همه منابع آبی مصنوعی و ایجاد مرکز قرنطینه و بازپروری حیات‌وحش آسیب‌دیده را در دستور کار قرار داده ایم.

وی خرید و آزادسازی و رفع تعارضات مردمی داخل زیستگاه‌ها و کریدورهای حساس زیستی، شامل پروانه چرا، طرح مرتع‌داری، مزرعه، چشمه و ساخت یا بهسازی و تجهیز پاسگاه‌های محیط‌بانی (به‌ویژه از نظر بهره‌مندی از انرژی پاک خورشیدی) را از دیگر توافقات انجام شده در این حوزه عنوان و بیان کرد: پژوهش، آموزش و فرهنگ‌سازی محیط‌زیست، بنچ‌مارک‌گذاری مرز و نصب تابلوهای مناسب و کافی، ساخت، تجهیز و راهبری سامانه و ایستگاه پایش کیفی محیط‌زیست، ایجاد سامانه گسیل هوشمند ماشین‌آلات و پایش مناطق، ایجاد مرکز قرنطینه و بازپروری حیات‌وحش آسیب‌دیده را نیز پیگیری خواهیم کرد.

مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس اجرای اقدامات به منظور تامین امنیت موردنیاز منطقه را از دیگر اقدامات برشمرد و افزود: تأمین و به‌کارگیری نیروهای حفاظتی، نصب دوربین‌های نظارتی و پایشی در محل‌های مناسب برای کنترل مناطق، حمایت و تقویت محیط‌بانان و همیاران، خرید تجهیزات حفاظتی و تقویت ناوگان موتوری محیط‌زیست جهت نظارت و پایش محیط زیستی طبیعی از جمله این موارد است.

جعفرپور با اشاره به اقدام‌های محیط زیستی اخیر بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در کاشت ۲۰۰ هزار اصله نهال در استان هرمزگان گفت: امیدواریم این اقدام بتواند برگ زرین دیگری در کارنامه‌ی پرافتخار شرکت نفت ستاره خلیج فارس در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی به یادگار بگذارد و همواره شاهد توسعه‌ی متوازن هرمزگان و بالندگی هر روزه ایران اسلامی باشیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=18293

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: