تامین ۱۵ هزار هکتار زمین در شهرهای جدید برای ساخت مسکن

تامین ۱۵ هزار هکتار زمین در شهرهای جدید برای ساخت مسکن

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از تامین ۱۵ هزار هکتار زمین در شهرهای جدید برای تولید مسکن خبر داد و گفت: تلاش می‌کینم تا در ۶ شهر اصلی هشتگرد، پرند، صدرا، بهارستان، سهند، گلبهار اراضی موردنیاز با توجه به نیاز متقاضیان برای مسکن تامین شود.

به گزارش وزارت راه وشهرسازی، علیرضا جعفری با تاکید بر اینکه طرح نهضت ملی مسکن متقاضی‌محور و وابسته به ثبت‌نام و آورده متقاضیان است، افزود: بر اساس درخواست متقاضیان و میزان آورده آنها، پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید تعریف و آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی در شهرهای جدید تعریف پروژه شده و این ۲۰۰ هزار واحد در دستورکار و اقدام است. همچنین شرکت عمران شهرهای جدید با توجه به آورده متقاضیان باید برای ۳۰ هزار متقاضی جدید که معادل ۳۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی است تعریف پروژه را انجام بدهد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با توضیح اینکه ۳۰ هزار واحد جدید در مناطقی از شهرهای جدید اعلام نیاز شده که کسری زمین وجود دارد و شامل شهرهای اصلی است، افزود: با هماهنگی انجام شده و با بهره‌مندی از ظرفیت هایی که در موضوع شناسایی زمین و اخذ مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری، الحاقات و تغییر کاربری و ایجاد شهرک های جدید داریم تلاش خواهد شد تا پایان سال کسری زمین در شهرهای اصلی تعیین تکلیف می‌شود.

جعفری ادامه داد: در تلاش هستیم تا در ۶ شهر اصلی هشتگرد، پرند، صدرا، بهارستان، سهند، گلبهار اراضی موردنیاز با توجه به نیاز متقاضیان برای مسکن تامین شود.

وی گفت: با توجه به آنکه سیاست واگذاری زمین به افراد برای احداث یک طبقه حیاط دار تدریجی و معیشت محور در دستور کار قرار دارد، در بسیاری از شهرهایی که زمین موجود است این فرصت وجود دارد تا بتوانیم تحویل زمین خانه‌های یک طبقه حیاط‌دار را در برنامه قرار بدهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بیان شناسایی و تخصیص زمین و میزان آن برای تولید مسکن و اجرای قانون جهش تولید، اعلام کرد: در ۲۷ نقطه نوار ساحلی بالغ بر ۱۰ هزار هکتار از اراضی بالقوه شناسایی شده که به زودی بالفعل خواهند شد.

جعفری ادامه داد: همچنین در مجموع برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۲۰ هزار هکتار در حوزه شهرهای جدید نیاز است که هم اینک بالغ بر ۱۵ هزار هکتار تعیین تکلیف و تامین شده است.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=11334

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: