تربیت نیروی انسانی ماهر یکی از راه‌حل‌‌ها برای مهار تورّم و رسیدن به رشد تولید است

مرتضوی در نشست هم‌اندیشی با کارکنان سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور:

تربیت نیروی انسانی ماهر یکی از راه‌حل‌‌ها برای مهار تورّم و رسیدن به رشد تولید است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر توانمندی سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای برای مهار تورّم و رشد تولید با تربیت نیروی خلاق و ماهر تأکید کرد و گفت: یکی از راه‌حل‌های مناسب برای عبور از مشکلات کنونی کشور تربیت نیروی انسانی است.

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در نشست هم‌اندیشی با کارکنان سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور با اشاره به تأکیدات رهبری به نیازمندی پنجه کارآمد در کشور در کنار علم، اظهار کرد: سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای کشور آن پنجه کارآمدی است که علم و عمل را همراه می‌کند و شما دانش‌آموختگانی هستید که علم عملی دارید و این علم راهکار ایجاد اشتغال است.
وی، مشکل جامعه را نداشتن نیروی خلاق و ماهر عنوان کرد و افزود: خلاقیت و اجتهاد در مقام دانش و مهارت خود دانش است که وقتی این دو با هم توأم شد، اشتغال را به دنبال دارد.
مرتضوی یکی از راه‌حل‌های مناسب برای عبور از مشکلات کنونی کشور در سال مهار تورّم و رشد تولید را تربیت نیروی خلاق و ماهر برشمرد و اضافه کرد: نیاز کشور به آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای، نیاز گسترده و اساسی است که از تولید کفش تا کارهای خدماتی را در بردارد، در واقع این سازمان با آموزش مهارت، توانایی درآمدزایی برای کشور را داراست.
وی با بیان این‌که مشکلات معیشتی کارکنان این سازمان از سنوات گذشته آغاز شده است، اظهار داشت: وظیفه حاکمیت رسیدگی به معیشت مردم است و اکنون سعی در برقراری تعادل پرداخت‌ها را داریم.
وی رفع تفاوت تبعیض در پرداخت‌ها با ملاک تخصص و مهارت افراد طبق دستور مستقیم رئیس‌جمهور را در دستور‌ کار این وزارتخانه عنوان کرد و افزود: بر اساس قوانین و مقررات و پیگیری‌های مکرر رئیس سازمان، اکثر کارکنان از افزایش ۳۵ و ۵۰ درصدی فوق‌العاده ویژه بهره‌مند شدند.
وزیر کار، تربیت نیروی ماهر و متدین را منتج به افزایش بهره‌وری و رشد تولید دانست و گفت: بخش مهمی از بهره‌وری کشور بر عهده این سازمان است و باید تلاش و کوشش کنید از تمام ظرفیت‌ها برای تحقق آن استفاده شود.
مرتضوی، کیفیت و بهره‌وری را رشد دانش تولیدی و افرایش محصول دانست که با نیروی کار ماهر امکان‌پذیر است.
تدوین و تصویب طرح اساسنامه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور
«غلامحسین حسینی‌نیا» معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور در این نشست نیز با بیان این‌که نگاه ویژه مقام معظم رهبری، رئیس‌جمهور و دولت سیزدهم به گسترش آموزش‌های مهارتی در تحقق شعار سال است، تصریح کرد: با دوستان و فعالان عرصه مهارت‌آموزی هم در راستای خوشبختی و سعادتمندی جوانان هم‌پیمان شدیم تا با انجام وظایف، خدمتگزار مردم و پاسدار خون شهدا باشیم.
وی با بیان این‌که مشکلات معیشتی کارکنان سازمان، سد راهی برای انجام وظیفه آنان نبوده است، گفت: با توجه به پیگیری‌های مکرر و مطرح‌کردن مشکلات معیشتی و رفاهی کارکنان ساعی و خدوم، چالش‌های قانونی و مشکلات منابع درآمدی و مالی، ساختاری و … این سازمان با نمایندگان مردم شریف در مجلس شورای اسلامی و طرح اساسنامه سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور تدوین و پس از تصویب در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، آماده ارائه در صحن مجلس است.
حسینی‌نیا افزود: حذف منابع درآمدی سازمان مانند تبصره ٢ ماده ٣٨، فوق‌العاده خاص نظام جامع هماهنگی و … ریشه در سنوات گذشته دارد که با پیگیری‌های مکرر کارشناسان و مسئولان سازمانی در راه برگشت منابع درآمدی به سبد معیشتی همکاران است.
رئیس سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای از راه‌اندازی گروه ارتباط مستقیم و بی‌واسطه تمامی همکاران سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور با رئیس، معاونین، مدیران ستادی و استانی و پاسخگویی شفاف به سؤالات و پیشنهادات کارکنان در فضای مجازی خبر داد و خاطرنشان کرد: ایجاد این گروه موجب بهره‌گیری پیشنهادات، انتقادات و تبادل اطلاعات و نظرات در جهت رشد و تعالی این سازمان شده است.
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10765

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: