رئیس بانک مرکزی روسیه در راه تهران/ حضور هیات بلندپایه روس در نمایشگاه نفت

رئیس بانک مرکزی روسیه در راه تهران/ حضور هیات بلندپایه روس در نمایشگاه نفت

وزیر نفت و معاون نخست وزیر روسیه درباره همکاری‌های اقتصادی دو کشور و سفر هیات بلندپایه روس به تهران تلفنی گفت‌وگو کردند تا همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های بانکی، ترانزیت، نفت، گاز و پتروشیمی تقویت شود.

احمد اسدزاده، معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی رؤسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه گفت: هیات بلندپایه روسیه به ریاست معاون نخست‌وزیر این کشور ضمن شرکت در نشست‌های B۲B دو طرف، در آیین گشایش رسمی بیست‌و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی حضور خواهد یافت.

وی، برگزاری نشست‌های مشترک برای بررسی همکاری‌های دوجانبه و شرکت در نشست‌های B۲B را از اهداف اصلی سفر هیئت بلندپایه روس به تهران برشمرد و اظهار کرد: طی این دیدارها محورهای همکاری دوجانبه در بخش‌های بانکی، ترانزیت، نفت، گاز و پتروشیمی بررسی می‌شوند.

وی با اشاره به حضور مسئولان بلندپایه روس از جمله الویرا نابیولینا، رئیس‌کل بانک مرکزی روسیه همزمان با بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران برای سفر به تهران تصریح کرد: در حاشیه نشست‌های B۲B میان مدیران ایرانی و روسیه بعضی از اسناد به امضای دو طرف می‌رسند.

به گزارش شانا، نشست‌های B۲B ایران و روسیه با راهبری معاونت امور بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۲ هم‌زمان با بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار می‌شوند.

هیئت‌های کارشناسی ایران و روسیه در حاشیه بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت تهران (۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه) در قالب چهار کاگروه تجارت نفت، گاز، فرآورده و محصولات پتروشیمی، سرمایه‌گذاری و صادرات خدمات فنی و مهندسی، ساخت، تأمین و تعمیرات تجهیزات صنعت نفت و همکاری‌های فناورانه و دانش‌بنیان به تبادل‌نظر برای گسترش روابط تجاری با یکدیگر می‌پردازند.

در حاشیه این رویداد بین‌المللی و به‌منظور آشنایی هیئت‌های ایران و روسیه با قوانین یکدیگر، کارگاه‌های آشنایی با قوانین و مشوق‌های سرمایه‌گذاری در ایران و آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی برگزار می‌شوند.

همکاری و روابط ایران و روسیه به‌عنوان دارندگان بزرگ‌ترین ذخایر نفت ‌و گاز جهان در دولت سیزدهم در مسیر تازه‌ای قرار گرفته است و دو کشور گسترش روابط در سطوح مختلف از جمله اقتصادی و انرژی را پیگیری می‌کنند.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10805

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: