رشد ۱۷ درصدی تولیدات کشاورزی در دولت سیزدهم/ تولید برنج بدون سم در کشور

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

رشد ۱۷ درصدی تولیدات کشاورزی در دولت سیزدهم/ تولید برنج بدون سم در کشور

وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال تولید برنج بدون استفاده سم انجام شده است، گفت: تولیدات بخش کشاورزی در دولت سیزدهم ۱۷ درصد رشد داشته است.

سید جواد ساداتی نژاد در افتتاحیه نخستین نمایشگاه جامع کشاورزی که در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی تهران با بیان اینکه یکی از وظایف ما حمایت از نمایشگاه‌های بخش کشاورزی است، افزود: امیدواریم مجوز نمایشگاه‌ها بر اساس قانون تمرکز به وزارت جهاد کشاورزی محول شود تا در این رویدادها در بعد بین‌المللی، ملی و استانی برگزار شوند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سال زراعی گذشته سال خوبی بود و تولید در ابعاد مختلف ۱۷درصد افزایش یافت، تصریح کرد: در بخش باغی، شیلات و دام روند تولید در کشور صعودی بوده است.

وی گفت: در کشاورزی قراردادی از یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار سطح زیر کشت عبور کردیم و سال آینده وسعت بیشتری را در این بخش خواهیم داشت.

ساداتی نژاد بیان کرد: در بخش صدور اسناد کشاورزی ۷۰۰ درصد رشد داشتیم که اتفاق خوبی در این بخش بوده است. تلاش داریم تا پایان دولت سیزدهم کشاورزان دارای سند تک‌برگ شوند.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: مشکلات صادرات نیز در قرارگاه امنیت غذایی روزهای چهارشنبه هر هفته بررسی می‌شود، در بخش صادرات به پاکستان، افغانستان، عراق، روسیه و چین موانع صادراتی را برطرف کردیم و با رشد خوبی روبه‌رو هستیم.

وی با بیان اینکه در بخش سرمایه‌گذاری ۴۵ درصد از محل تبصره ۱۸ در دولت سیزدهم رشد داشتیم، اظهار داشت: این رقم از ۴ هزار میلیارد تومان به ۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

ساداتی نژاد بیان کرد: سهم بخش کشاورزی در تولید ناخالص ملی ۱۱.۷ درصد است که باید این رقم در سرمایه‌گذاری این بخش به همین رقم برسد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: بخش کشاورزی جذاب است و از سرمایه‌گذاران می‌خواهیم به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه در حوزه نهادها به دنبال افزایش کیفیت هستیم، افزود: در دولت سیزدهم به دنبال تولید سالم، ارزان و ایرانی هستیم و این شعار هر ایرانی است.

ساداتی نژاد اظهار داشت: در حوزه سلامت دغدغه کیفیت سموم و کود را داریم. امیدوارم شرکت‌های تولیدکننده داخلی از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنند.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، به‌تازگی ظرفیتی در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در خصوص برند سلامت تهیه شده که امیدواریم شرکت‌های تولیدکننده از این برند استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در بخش برنج موقعیت خوبی شکل گرفته است به‌طوری که از سم شیمیایی استفاده نمی‌شود همچنین به دنبال ترویج این رویه در سایر محصولات کشاورزی هستیم.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه باید از شرکت‌های دانش بنیان حمایت شود گفت: درخواست ما رفع موانع کشاورزی است که یک سال در مجلس تصویب شده و همچنین بند «ت» تبصره ۸ درباره تهاتر بخش کشاورزی است که باید اجرایی شود.

وی بر این باورست که امورات باید به تشکل‌ها واگذار شود.

به گزارش ایرنا، نخستین نمایشگاه جامع کشاورزی و نهمین دوره نمایشگاه تخصصی نهادهای کشاورزی سم و کود که در محل دایمی نمایشگاه‌های تهران از امروز ۱۹ دی ماه افتتاح و تا ۲۲ ادامه دارد.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10065

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: