قطع گاز ۴۸۸ اداره دولتی کشور از ابتدای اجرای طرح پایش مصرف گاز

قطع گاز ۴۸۸ اداره دولتی کشور از ابتدای اجرای طرح پایش مصرف گاز

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی با اشاره به اجرای طرح پایش مصرف گاز اداره‌ها طبق دستور معاون اول رئیس‌جمهوری، گفت: با توجه به روند کاهشی دما، اجرای طرح بازرسی وضع مصرف و پایش دمای اداره‌های دولتی با شدت بیشتری انجام و برخورد با سازمان‌های متخلف در این حوزه با جدیت انجام می‌شود.

وی با اشاره به انجام بازدیدهای ادواری از سوی تیم‌های کارشناسی شرکت ملی گاز ایران، بر لزوم رعایت حفظ دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد در همه فضاهای اداری، تأکید کرد.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران درباره نحوه برخورد با اداره‌های متخلف گفت: از ابتدای آذرماه تاکنون، دمای ۱۳۲ هزار اداره دولتی پایش شد که بر این اساس، گاز ۴۸۸ اداره دولتی که با وجود صدور اخطار، به اصلاح مصرف مبادرت نکردند، قطع  شد.

به گفته رحمانی، همچنین ۷۶۲۶ مورد اخطار برای اداره‌های متخلف نیز صادر شده است.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به بخشنامه ابلاغی مبنی بر رعایت دمای (۱۸ درجه)، مسئولان مربوطه در اداره‌ها موظفند که حداکثر یک ساعت پیش از آغاز کار، وسایل گرمایشی را روشن کرده و یک ساعت پیش از پایان کار نیز وسایل گرمایشی در اداره‌ها خاموش شود.

براساس این گزارش، با احتساب اقدام‌های انجام شده در طرح پایش مصرف گاز، از ابتدای اجرای این طرح (اول آذرماه) در دستگاه‌های اجرایی و اماکن دولتی و عمومی کشور با هدف مدیریت انرژی و رعایت الگوی مصرف، تاکنون، جریان گاز ۴۸۸ سازمان و نهاد دولتی و عمومی در پی اخطارهای صادره، قطع شده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=17130

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: