وجود بیش از ۳ هزار میلیارد تومان پروژه جاری صنعت گاز در هرمزگان

وجود بیش از ۳ هزار میلیارد تومان پروژه جاری صنعت گاز در هرمزگان

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرنگار اعزامی شانا به استان هرمزگان، مجید چگنی عصر روز چهارشنبه (۱۲ مهرماه) در نشستی با مدیرعامل و مدیران ارشد شرکت گاز استان هرمزگان و منطقه ۶ عملیات انتقال گاز در شهر بندرعباس، گفت: به لطف خدا، طی دوسالی که از عمر این دولت می‌گذرد، هم تولید و پالایش افزایش داشته و هم در عرضه گاز طبیعی، این انرژی پاک به مردم، مشکل خاصی وجود نداشته است.

وی ادامه داد: ضمن آنکه در بخش صادرات گاز هم خوب پیش رفتیم و در حوزه تعمیرات اساسی نیز نشان دادیم که می‌توانیم در بخش بومی‌سازی قطعات و تجهیزات، قوی عمل کنیم.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه در پروژه‌های توسعه‌ای صنعت گاز هم توانستیم گام‌های بلندی برداریم، تصریح کرد:، اکنون ۳۲۰۰ میلیارد تومان پروژه صنعت گاز در هرمزگان در حال اجراست.

چگنی افزود: تلاش کردیم تا با باز کردن جبهه‌های جدید اقتصادی در صنعت گاز، هم پروژه‌های ناتمام را به انجامی مطلوب برسانیم و هم با افزایش توانمندی خود در این صنعت، روز به روز بالنده‌تر شویم.

وی درگیر کردن بسیاری از استان‌ها به عنوان استان معین را برای تسریع در گازرسانی به استان‌های باقیمانده فاقد گاز را اقدامی بایسته دانست و تصریح کرد: وظیفه ماست که پروژه‌های ناتمام گازرسانی در استان‌های کمتربرخوردار را هرچه سریع‌تر تکمیل کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ناترازی موجود گاز در کشور، اظهار کرد: با توجه به این مسئله که تلاش برای رفع آن همچنان در اولویت کارهای ماست، به هرحال برای عبور از فصل زمستان، ناچار به اعمال محدودیت‌هایی در دیگر بخش‌ها هستیم تا خدای ناکرده، گاز هیچ شهر یا روستایی قطع یا با افت فشار روبه‌رو نشود.

چگنی وجود ۳۲۰۰ میلیارد تومان پروژه جاری صنعت گاز در استان هرمزگان را رقم بسیار بالایی اعلام کرد و افزود: این رقم نشان از اهمیت گاز در این استان دارد و این که پروژه‌ها باید با قدرت و توان اجرا شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه متأسفانه ما یکی از مسرف‌ترین کشورها در زمینه مصرف انرژی هستیم، یادآور شد: باید بهینه‌سازی و به تبع آن، هوشمندسازی در اولویت کاری ما قرار گیرد؛ ضمن اینکه بحث ذخیره‌سازی روی زمینی مانند احداث واحدهای مینی‌ال‌ان‌جی، … نیز بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند در زمان اوج مصرف و ایجاد محدودیت‌ها، به کمک صنایع بیاید.

براساس این گزارش، مسلم رحمانی، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران نیز با بیان اینکه شرکت گاز استان هرمزگان، شرکتی پروژه محور است، گفت: بر این اساس، نگاه ویژه‌ای باید به این استان باشد و همانند استان سیستان و بلوچستان، با تعداد بیشتر استان‌های معین، کار گازرسانی به این استان، سریع‌تر به انجام برسد.

وی ادامه داد: افزون بر حجم بالای پروژه‌های در حال اجرا، اکنون حدود ۵۷۰۰ میلیارد تومان پروژه هایی داریم که آماده برگزاری مناقصه هستند و حمایت شما مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران می‌تواند در این زمینه، کمک مؤثری باشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=13242

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: