آیین دیدار نوروزی وزیر نفت با کارکنان صنعت نفت برگزار شد

آیین دیدار نوروزی وزیر نفت با کارکنان صنعت نفت برگزار شد

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  شانا، در جریان آیین نوروزی دیدار وزیر نفت با کارکنان صنعت نفت، معاونان و مدیرعامل شرکت‌های اصلی تابع وزارت نفت و جمعی از مدیران ارشد صنعت نفت حضور داشتند.

سال ۱۴۰۲ برای کارکنان صنعت نفت سالی پر تلاش بود. در جریان سردترین روزهای سال که در سال‌های گذشته کم‌سابقه بود، با پشتکار و همت کارکنان صنعت نفت تأمین گاز بخش خانگی با کمترین مشکل سپری شد، ضمن آنکه با برنامه‌ریزی‌های وزارت نفت دولت سیزدهم روند توسعه طرح‌های عظیم وزارت نفت شتاب گرفت. آغاز سال ۱۴۰۳ و هم‌زمان با سفرهای نوروزی نیز کارکنان پرتلاش وزارت نفت ضمن تأمین بنزین، از بروز مشکل در جریان سفرهای مردم جلوگیری کردند و این روند همچنان ادامه دارد.

اوجی در روزهای نخست آغاز سال نو در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه گروه نفت و گاز در سال ۱۴۰۲ رشد اقتصادی بیش از ۲۰ درصد و بالاترین رقم رشد اقتصادی را تجربه کرد که برای این دستاورد از همکارانم در صنایع نفت و گاز قدردانی می‌کنم، اظهار کرد: امسال با برنامه‌ریزی‌هایی ازپیش‌تعیین شده از جمله تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام، جهشی مطلوب در مسیر جمع‌آوری گازهای همراه و مشعل خواهیم داشت.

وی با اشاره به شتاب‌گیری روند جمع‌آوری گازهای همراه و مشعل در سال ۱۴۰۳ گفت: کارخانه گاز و گاز مایع ۳۱۰۰ با هدف جمع‌آوری گازهای مشعل میدان‌های نفتی غرب کشور در منطقه دهلران به‌زودی با حضور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر نفت درباره برداشت از میدان‌های نفتی و گازی مشترک با اشاره به اینکه در این زمینه به اعداد و ارقام‌ خوبی دست یافته‌ایم، تأکید کرد: در دولت سیزدهم حدود ۵۰ میلیون مترمکعب از میدان‌های گازی مشترک و حدود ۷۵ هزار بشکه از میدان‌های نفتی مشترک افزایش برداشت داشته‌ایم.

بر پایه این گزارش، وزارت نفت با تدبیر، کار جهادی و تکیه بر توان داخلی توانست در سال ۱۴۰۲ با تکمیل بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام و برنامه‌ریزی برای افزایش تولید و مهار تورم نقش بسزایی در رشد اقتصاد کشور داشته‌ باشد. با توجه به اینکه سال ۱۴۰۲ از سوی مقام معظم رهبری سال مهار تورم و رشد تولید نام‌گذاری شد، همه دستگاه‌های اجرایی توان خود را برای رونق تولید و در نتیجه کاهش تورم کشور به‌کار گرفتند. از میان همه دستگاه‌ها وزارت نفت در دولت سیزدهم توانست با تکمیل بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام و برنامه‌ریزی برای افزایش تولید، نقش بسزایی در افزایش تولید و مهار تورم داشته باشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=20135

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: