برق ۵۲ اداره پرمصرف در شهرستان‌های استان تهران قطع شد

برق ۵۲ اداره پرمصرف در شهرستان‌های استان تهران قطع شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: برق ۵۲ اداره و دستگاه اجرایی پرمصرف در مناطق تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به دلیل رعایت‌نکردن مصوبه هیئت وزیران قطع شد.

به گزارش وزارت نیرو، قاسم شهابی گفت: شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور باهدف حفظ پایداری شبکه سراسری برق کشور در روزهای گرم سال و عمل به مصوبه هیئت دولت، ناچار به مدیریت اضطراری بار هستند و بر همین اساس از ابتدای طرح مدیریت مصرف برق اداری در سال جاری تا کنون برق ۵۲ اداره و نهاد عمومی پرمصرف پس از تذکر و اخطار قبلی قطع شده است

وی افزود: اداره‌ها و دستگاه‌های اجری در روزهای اوج مصرف برق در ماه‌های گرم سال مکلف‌اند مصرف برق خود را به میزان ۳۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال پایه ۱۴۰۰ کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: همچنین در ساعت غیراداری و روزهای تعطیل نیز مصرف برق اداری باید ۶۰ درصد نسبت به ساعت اداری کاهش داشته باشد.

شهابی با اشاره به پایش مصرف همه مشترکان اداری از طریق سامانه هوشمند شرکت توزیع نیروی برق استان تهران و همچنین پایش‌های میدانی، ادامه داد: بدیهی است در صورت بی‌توجهی به سقف تعیین شده و کاهش مصرف، پس از تذکر و اطلاع قبلی، برق واحدهای اداری پرمصرف قطع می‌شود.

وی ضمن قدردانی از همکاری‌های همه مشترکان تحت پوشش این شرکت در بخش‌های مختلف، بار دیگر از مشترکان بخش خانگی درخواست کرد با رعایت الگوی مصرف برق در ایام گرم سال، ضمن برخورداری از پاداش‌های پیش‌بینی شده، در توسعه اقتصاد کشور نیز نقش مؤثری ایفا کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران استفاده از روشنایی طبیعی و خاموش‌کردن لامپ‌های اضافی در هنگام روز را ساده‌ترین روش صرفه‌جویی دانست و خاطرنشان کرد: تنظیم دمای کولرهای گازی روی ۲۴ درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی، عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات اوج مصرف و استفاده از آنها در ساعات غیر اوج، از مهم‌ترین راهکارهای مدیریت مصرف انرژی برق هستند.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=11164

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: