خط لوله فشارشکن علی‌آباد به نیروگاه آذرخش به بهره‌برداری رسید

خط لوله فشارشکن علی‌آباد به نیروگاه آذرخش به بهره‌برداری رسید

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  شانا به‌نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، ارسلان رحیمی مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در آیین بهره‌برداری از خط لوله ۸ اینچ فرآورده فشارشکن علی‌آباد کتول به نیروگاه برق آذرخش گلستان، از اجرای پروژه انتقال ۱۱ نیروگاه کشور به شبکه سراسری خطوط لوله نفتی خبر داد و افزود: تاکنون نیروگاه شهید سلیمی نکا و نیروگاه آذرخش علی‌آباد به شبکه متصل شده‌اند و براساس برنامه، تلاش می‌کنیم هر ماه، یکی از نیروگاه‌های باقیمانده را به این شبکه متصل کنیم.

وی با اشاره به قرارداشتن این پروژه در مصوبه‌های سفر اخیر شهید رئیسی بیان کرد: از همه همکارانم، استاندار و مسئولان استانی و محلی و همه کسانی که در اجرای این طرح مهم همراهی و حمایت کردند، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با اشاره به چالش‌ها و دشواری‌ اجرای پروژه‌های خطوط لوله، اجرای دقیق علمی و استاندارد این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن را نتیجه وجود روحیه تلاش جهادی بین کارکنان این شرکت دانست و تأکید کرد: اگر این روحیه وجود نداشت، بی‌شک تا ماه‌های آینده شاهد اجرای این پروژه نبودیم.

خط لوله فشارشکن علی‌آباد به نیروگاه آذرخش به بهره‌برداری رسید

علی‌محمد زنگنه، استاندار گلستان نیز در سخنانی در این آیین، با قدردانی از صنعت انتقال نفت ایران به‌ویژه کارکنان و مدیریت منطقه شمال به دلیل انجام این اقدام جهادی، گشایش آن را سبب توسعه زیرساختی استان گلستان و شهرستان علی‌آباد کتول دانست.

وی اجرای این پروژه را از برکات سفر رئیس‌جمهوری شهید به استان گلستان توصیف کرد و افزود: با گذشت چند ماه از آخرین سفر شهید رئیسی به گلستان، اکنون طرح‌های آماده بهره‌برداری بی‌شماری داریم که همگی یادگار آن مرد شریف است.

برپایه این گزارش، این خط لوله ۳کیلومتری با ۸۵ هزار نفر- روز کار و صرف بیش از یک هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری با ظرفیت انتقال ۴۵ هزار بشکه نفت‌گاز، از سوی متخصصان و کارکنان جوان و مجرب شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال طراحی، اجرا و راه‌اندازی شده است.

با راه‌اندازی این پروژه نیاز روزانه نفت‌گاز نیروگاه آذرخش از طریق خط لوله تازه احداث شده تأمین خواهد شد؛ اجرای این پروژه همچنین دستاوردهای مهمی مانند حذف تردد جاده‌ای کامیون‌های نفتکش، کاهش حوادث ترافیکی، جلوگیری از آلودگی محیط زیست، کاهش هزینه‌های دولت و پیشگیری از قاچاق سوخت را تحقق خواهد بخشید.

در پایان این آیین نیز با اهدای لوح سپاس از سوی مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و علی‌محمد زنگنه، استاندار گلستان از محمدمهدی جامعی، مدیر منطقه شمال به دلیل تلاش‌های مجدانه در این پروژه به نمایندگی از همه کارکنان این منطقه قدردانی شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=22640

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: