در پهنه‌های دارای فرونشست پروژه اجرا نمی‌شود

رئیس سازمان نقشه‌برداری:

در پهنه‌های دارای فرونشست پروژه اجرا نمی‌شود

رئیس سازمان نقشه برداری گفت: همکاری را با وزارت راه و شهرسازی آغاز کرده‌ایم تا از اجرای پروژه‌ها در مناطق دارای خطر فرونشست خودداری شود.

علی جاویدانه رئیس سازمان نقشه برداری در نشست هم‌اندیشی هیئت رئیسه سازمان برنامه و بودجه با روسای این سازمان در استان‌ها اظهار کرد: در زمینه فرونشست همکاری را با وزارت راه و شهرسازی آغاز کرده‌ایم تا ساخت و سازها و پروژه‌ها در پهنه‌هایی که با خطر فرونشست مواجه هستند اجرا نشوند.

وی افزود: طرح تهیه و تامین نقشه های ۳۵۱ شهر فاقد نقشه مورد نیاز سرشماری نفوس و مسکن ثبتی مبنا ۱۴۰۵ را در دستور کار داریم.

جاویدانه با اشاره به نوسازی و تعمیرات اساسی ناوگان آبنگار تصریح کرد: به تازگی دو دستگاه از شناور ها که مربوط به آبنگاری بود را فعال کردیم.

به گفته وی، چارت‌های بین المللی که قبلاً توسط انگلیسی‌ها تهیه می شد امروز توسط سازمان نقشه‌برداری تهیه و در اختیار شناور ها در خلیج فارس قرار می گیرد.

رئیس سازمان نقشه برداری، پایش تراز دریا را از دیگر اقدامات سازمان نقشه برداری دانست و گفت: در منطقه مکران این پایش انجام می‌شود. به طور کلی اجرای سیاستهای توسعه دریا محور بدون پایش دریا محقق نخواهد شد.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=11193

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: