ساخت ۷ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در پردیس

ساخت ۷ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در پردیس

رییس هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس از احداث بیش از ۷ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در پردیس خبر داد و گفت: از این تعداد واحد در حال ساخت ۲ هزار و ۴۳ واحد در مشارکت شرکت عمران و بانک مسکن در حال احداث است و سایر واحدها نیز توسط تعاونی‌های مختلف ساخته می‌شود.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، ابراهیم نظری‌نیا در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن در آن شهر جدید توضیح داد: سهم پردیس در گام نخست برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۲ هزار و ۸۲۲ واحد و در گام دوم ۳ هزار و ۵۰ واحد برنامه‌ریزی‌شده است که در مجموع ۵ هزار و ۸۷۲ واحد طرح نهضت ملی مسکن برنامه‌ریزی شد تا در پردیس توسط تعاونی‌ها احداث شود. علاوه بر این تعداد واحد که توسط تعاونی‌ها و با نظارت شرکت عمران شهرهای جدید احداث می‌شود ۲ هزار و ۴۳ واحد نیز در مشارکت شرکت عمران شهر جدید هشتگرد و بانک مسکن از سال ۱۳۹۹ در دست ساخت قرار گرفت که پیشرفت فیزیکی این واحدها در ساخت و آماده‌سازی ۴۰ درصد است.

رییس هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: گام نخست و دوم طرح نهضت ملی مسکن به تعداد ۵ هزار و ۸۲۷ واحد به صورت واگذاری زمین به تعاونی‌ها اجرایی شده است که از جمله تعاونی‌های مشارکت‌کننده در اجرای طرح نهضت ملی مسکن می‌توان به تعاونی قرارگاه مرکزی خاتم وابسته به وزارت دفاع، پشتیبانی نیروهای مسلح، تعاونی کارکنان شبکه وزارت بهداشت، تعاونی کارکنان نیروی انتظامی و کارکنان تابعه وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد.

نظری‌نیا علاوه بر واحدهای طرح نهضت ملی مسکن که توسط تعاونی‌ها در پردیس در حال احداث است، بخشی از طرح نهضت ملی مسکن را واحدهایی برشمرد که توسط شرکت عمران شهر جدید پردیس در سال ۱۳۹۹ ساخت آنها آغاز شد. به گفته وی، ۲ هزار و ۴۳ واحد طرح نهضت ملی مسکن علاوه بر ۵ هزار و ۸۲۷ واحدی که توسط تعاونی‌های مختلف در دست ساخت است در مشارکت شرکت عمران شهر جدید پردیس و بانک مسکن در حال ساخت است که میانگین پیشرفت این تعداد واحد نیز در بخش ساخت و آماده‌سازی ۴۰ درصد است.

وی در خصوص نظارت شرکت عمران شهرهای جدید بر ساخت واحدهای مسکونی توسط تعاونی‌ها توضیح داد: عمده تعاونی‌هایی که در حال ساخت‌وساز در شهر جدید پردیس هستند عمدتاً تعاونی‌های وابسته به ستاد مرکزی وزارتخانه‌ها و یا سازمان‌های مهم و پیمانکاران خوش‌نام هستند.

رییس هیات مدیره شرت عمران شهر جدید پردیس تصریح کرد: واحدهای طرح نهضت ملی مسکن که در شهر جدید پردیس هم توسط تعاونی‌ها و هم در مشارکت شرکت عمران شهرهای جدید و بانک مسکن در حال ساخت است از کیفیت بالایی برخوردار است.

نظری‌نیا اعلام کرد: تمامی واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در پردیس تحت نظارت سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور در حال احداث است که این واحدها از طریق سازمان نظام‌مهندسی کنترل می‌شوند و درعین‌حال ساخت واحدهای مسکونی توسط مشاوران شرکت عمران شهر جدید پردیس نیز رصد می‌شود. هر دو هفته یکبار سرکشی‌های لازم انجام و وضعیت پیشرفت وضعیت کیفی ساخت‌وسازها کنترل می‌شود و گزارش نظارت‌ها از سوی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد به مراجع بالاتر گزارش می‌شود.

نظارت عالیه بر ساخت‌وسازها طبق ماده ۳۵ قانون نظام‌مهندسی

وی تصریح کرد: نظارت بر ساخت‌وسازها نیز در راستای ماده ۳۵ قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان انجام می‌شود که طبق این ماده قانونی تأکید شده است که وزارت راه و شهرسازی مکلف است بر ساخت‌وسازهایی که در محدوده قانونی شهرها انجام می‌شود نظارت داشته باشد که این کار نیز در حال انجام است.

این مقام مسئول گفت: در برنامه است تا پایان سال حدود ۲۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در پردیس تکمیل و تحویل متقاضیان بشود.

نظری‌نیا توضیح داد: متقاضیان در نظر داشته باشند که تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی وابسته به مشارکت مردم است؛ بنابراین متقاضیان آورده خود را به‌موقع پرداخت کنند تا هم هزینه‌ها پایین بیاید و هم واحدها در زمان مقرر به متقاضیان تحویل شود.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10019

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: