صادرات سالیانه ۲ میلیون دلاری در صنعت آسانسور

معاون وزیر صمت خبر داد:

صادرات سالیانه ۲ میلیون دلاری در صنعت آسانسور

معاون ماشین آلات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات صنعت آسانسور سالیانه ۲ میلیون دلار است که به دنبال تقویت و توسعه صادرات به کشورهای مختلف هستیم.

«سید محمد موسوی» امروز (جمعه) در آیین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آسانسور اظهار داشت: صنعت آسانسور در کشورمان نوپا نیست و با تعاملات در صدد توسعه صادرات هستیم.

وی افزود: صنعت آسانسور و پله برقی با ایجاد اشتغال برای ۵۰ هزار نفر فعال است.

معاون ماشین آلات وزارت صمت با اشاره به اینکه ۴۰۰ شرکت صنفی در صنعت آسانسور و پله برقی فعال است، گفت: ۵۰ شرکت دارای پروانه بهره برداری از وزارت صمت است.

وی عنوان‌کرد: ۳۰ شرکت دانش بنیان در صنعت آسانسور و پله برقی فعال هستند که از تکنولوژی ها روز استفاده می‌کنند.

موسوی با اشاره ظرفیت نصب سالیانه ۸۰ هزار تجهیز در صنعت آسانسور، گفت: این اقدام کار بزرگی بود که در مسکن مهر رقم خورد که امیدوارم در نهضت ملی مسکن نیز این ظرفیت افزایش یابد.

وی خاطرنشان‌کرد: سالیانه ۳۰ هزار تجهیز صنعت آسانسوری پله برقی استفاده می‌شود که با رونق صادرات و ساخت مسکن می‌توانیم شاهد افزایش استفاده از این صنعت باشیم.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی با حضور بیش از ۱۳۰ شرکت داخلی و خارجی با حضور «بهمن عبداللهی» رییس اتاق تعاون ایران، معاون ماشین آلات وزارت صمت و برخی نمایندگان مجلس در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد و آغاز به‌کار کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=11321

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: