صنعت پتروشیمی ایران به توان و دانش ایرانی تکیه زده است

صنعت پتروشیمی ایران به توان و دانش ایرانی تکیه زده است

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی روز سه‌شنبه (۱۴ آذرماه) به‌منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از یک واحد تولیدکننده انواع کاتالیست‌ فرآیندهای پلیمری و مواد شیمیایی در شهرستان خرم‌آباد که تحت لیسانس شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی است، بازدید کرد.

وی در این سفر عملیاتی یکی از چالش‌های عمده در حوزه تولید محصولات زنجیره ارزش را دانش فنی اعلام و اظهار کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی با برنامه‌ای فشرده‌، شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی را موظف کرده است با همکاری برخی شرکت‌های فعال ایرانی در این حوزه، بر بومی‌سازی فناوری‌ها و کاتالیست‌های صنعت متمرکز شود.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: صنعت پتروشیمی در دولت سیزدهم با تکیه بر راهبردهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر پرهیز از خام‌فروشی محصولات و ایجاد ارزش افزوده بالاتر با تولید محصول نهایی راهبری می‌شود.

شاهمیرزایی با ابراز خرسندی از تولید پنج نوع کاتالیست واحدهای پلیمری HDPE ،LLDPE و کاتالیست اتیلن اکساید، متانول و هیدروژناسیون استیلن در یک واحد تولیدی گفت: تحریم‌ها سبب شده شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی به موفقیت‌های مطلوبی در فناوری‌های تولید همسو با تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی دست یابند.

وی تصریح کرد: جای خوشحالی و افتخار دارد امروز شاهد این موفقیت هستیم که برخی شرکت‌های تولیدکننده داخلی انواع کاتالیست‌ در جایگاهی قرار گرفتند که صنعت پتروشیمی ایران به جای واردات از شرکت‌های خارجی به توان و تخصص بالای دانش ایرانی و بومی تکیه زده‌ است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=16111

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: