طراحی رویداد دیجیتال‌ساز ۱۵ میدان‌ نفتی و گازی کشور

طراحی رویداد دیجیتال‌ساز ۱۵ میدان‌ نفتی و گازی کشور

رویداد دیجیتال‌ساز میدان‌های نفتی و گازی با هدف شناسایی بازیگران توانمند زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور همسو با دیجیتال سازی ١۵ میدان نفت و گاز کشور طراحی شد.

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرگزاری مهر، سیدمهدیا مطهری، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران در دومین رویداد رقابتی مهندسی نفت تندگویان که با همکاری دانشگاه صنعت نفت، شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت ملی نفت ایران برگزار شد، بیان کرد: رویداد دیجیتال‌سازی میدان‌های نفتی و گازی با هدف شناسایی بازیگران توانمند زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور همسو با دیجیتال‌سازی ١۵ میدان نفت و گاز کشور طراحی شد.

وی افزود: انتظار می‌رود که شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند، اعضای هیأت علمی و گروه‌های دانشجویی که علاقه، انگیزه و توانایی لازم را برای ایفای نقش فعال در دیجیتال‌سازی میدان‌های نفت و گاز دارند، شناسایی شوند.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران گفت: پس از شناسایی برگزیدگان، انتظار داریم که گروه‌های برتر با همکاری شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب وارد گفت‌وگو شده و میدان‌های مشخصی را مورد مباحثه قرار دهند. ایجاد زمینه گفت‌وگو سبب شکل‌گیری پروپوزال‌های پژوهشی و فناورانه شود و با امضای قرارداد در این حوزه شاهد حرکتی منسجم برای دیجیتال‌سازی میدان‌های کشور خواهیم بود.

مطهری یادآور شد: شرکت ملی نفت ایران و زیست‌بوم فناوری باید از توان، امید، دانش و انرژی دانشجویان حداکثر استفاده را ببرد. این شرکت با مشارکت در این رویداد، فضای لازم را به‌منظور رشد خلاقیت و توانمندی جوانان نخبه کشور فراهم خواهد کرد.

بر اساس تجربیات موفق بین‌المللی، دیجیتال‌سازی میادین نفت و گاز می‌تواند منجر به افزایش تولید نفت و گاز شود، همچنین هزینه‌های سرمایه‌ای و عملیاتی را به واسطه توانمندی‌هایی که در این فناوری‌های وجود دارد به شکل ملموسی کاهش می‌دهد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=21344

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: