لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، شعار سال را محقق می کند

لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، شعار سال را محقق می کند

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرنگار مهر، لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم به منظور ارتقای مشارکت مردم در اقتصاد کشور، اقدامی راهبردی است که هدف آن تحریک رشد اقتصادی و ایجاد الگوی اقتصادی متعادل‌تر و پایدارتر است. با کاهش مالیات تولید و تمرکز مالیات‌ستانی از سرمایه و مجموع دارایی به جای اخذ مالیات از نیروی کار و تولید، سرمایه گذاری در بخش تولیدی را تشویق کند و از فعالیت‌های غیرمولد که به توسعه اقتصادی کشور کمکی نمی‌کند، جلوگیری کند. در طرف مقابل تولید کشور نیز با سرمایه و توان مردمی رشد خواهد یافت.

یکی از مفاد کلیدی این لایحه راهبردی در جهت تحقق شعار سال، کاهش مالیات بر تولید از ۲۵ درصد به ۱۵ درصد است که باعث می‌شود کسب‌وکارها برای فعالیت و توسعه ظرفیت‌های تولیدی خود مقرون به صرفه‌تر شوند. این امر، کسب‌وکارها را تشویق می‌کند تا در فناوری‌های جدید سرمایه‌گذاری کنند، فرآیندهای خود را بهبود بخشند و بهره‌وری خود را افزایش دهند که منجر به بازده اقتصادی بالاتر و ایجاد شغل می‌شود. همچنین در این لایحه آمده است که با ارائه مشوق‌های مالیاتی هدفمند و جدید به تولید، سیگنال روشنی ارسال خواهد شد که حاکمیت برای فعالیت‌های تولیدی که به رشد اقتصادی کشور کمک می‌کند، ارزش قائل است و از آنها حمایت می‌کند و جذابیت آن‌ها را افزایش داده است و در مقابل ریسک سرمایه گذاری در تولید نیز کاهش خواهد یافت.

در این راستا محمد سرگزی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به مهر گفت: امروز یکی از مطالبات جدی مردم و تولیدکنندگان این است که نرخ مالیات‌ها کاهش یابد چرا که برای تحقق شعار سال و ورود سرمایه‌های مردم به بخش تولید نیازمند افزایش جذابیت تولید هستیم و با کاهش مالیات تولید، رقابت پذیری آن نیز افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم برای کاهش نرخ مالیات در حوزه تولید در نظر گرفته شده است که قطعاً انگیزه مردم به سمت ورود به حوزه تولید را افزایش می‌دهد و بیش از اینکه سرمایه خرد مردم به سمت فعالیت‌های غیرمولد حرکت کنند، می‌تواند مشوق خوبی باشد تا به سمت تولید بروند و در نهایت در حوزه کشاورزی، خدمات و معادن شاهد افزایش تولید خواهیم بود.

سرگزی با اشاره به تأثیر تولید بر افزایش اشتغال بیان کرد: هزینه تولید در مناطق کم برخوردار به دلیل فاصله با مراکز کشور زیاد است لذا اعطای معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی سرمایه گذاری در این نقاط از کشور طبق لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، جاذبه را برای صاحبان تولید بیشتر می‌کند تا با امتیازی که برای آنها قائل شدند، نسبت به تولید در مناطق کم برخوردار اقدام کنند تا اولین اثر ایجاد سرمایه گذاری برای تولید اشتغال خوب و پایدار برای جوانان باشد.

وی گفت: معافیت‌های جدید مالیاتی در مناطق آزاد نیز می‌تواند تشویقی برای تولیدکنندگان نسبت به تولید و صادرات کالا باشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=20541

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: