وزیر تعاون: دولت سیزدهم مصمم بر مهار تورّم است

در دیدار با مدیران و کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد مطرح شد؛

وزیر تعاون: دولت سیزدهم مصمم بر مهار تورّم است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت سیزدهم آستین همت را بالا زده تا کشور را از مشکلات برهاند از همین رو مصمم بر مهار تورّم و از سوی دیگر به دنبال رشد تولید هستیم.

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری، «سیدصولت مرتضوی» روز چهارشنبه در نشست با مدیران دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و کادر بهداشت و درمان این استان اظهار کرد: هدف‌گذاری دولت رشد اقتصادی هشت درصدی است که یکی از مؤلفه‌های آن افزایش بهره‌وری و تولید دانش‌بنیان است.
وی ادامه داد: روز گذشته ۶ محصول دانش‌بنیان در شرکت شیرخشک پگاه استان رونمایی شد و این مهم به جد در واحدهای دیگر نیز پیگیری می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خدمات نظام اسلامی در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، ۲۳ درصد از جمعیت ۳۵ میلیون نفری کشور تحت پوشش بیمه قرار داشتند اما اکنون ۷۵ درصد جمعیت ۸۵ میلیون نفری ایران اسلامی از نعمت بیمه برخوردارند.
مرتضوی افزود: قبل از انقلاب اسلامی ۶۰ تختخواب بیمارستانی در استان وجود داشت اما امروز در شهرستان‌های کوهرنگ، اردل کوهرنگ، فارسان، لردگان و دیگر مناطق استان تعداد قابل توجهی تخت بیمارستانی وجود دارد و در مرکز استان بیمارستان هاجر اضافه و بیمارستان کاشانی بازسازی شده است.
وی تصریح ‌کرد: نسبت به سال‌های قبل از انقلاب، سرانه تخت بیمارستانی در این استان ۸۰۰ درصد افزایش یافته است. هر چند هنوز ناترازی وجود دارد و درصدد هستیم در دولت سیزدهم کاستی‌های موجود را برطرف کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: تکمیل طرح الحاقی بیمارستان هاجر، احداث پنج مرکز درمانی، تکمیل امکانات و تجهیزات بیمارستانی از برنامه دولت سیزدهم در حوزه سلامت استان است.
مرتضوی خاطرنشان کرد: همچنین ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی صندوق های بازنشستگی در استان سرمایه‌گذاری می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دومین روز از سفر خود به استان که استاندار چهارمحال و بختیاری و نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان نیز حضور داشتند، پس از بازدید از طرح الحاقی بیمارستان هاجر و عیادت از بیماران ، با کادر بهداشت و درمان دیدار کرد.
بازدید از مجتمع ورزشی کارگران شهرکرد و دیدار از کارخانه فولاد تاراز از دیگر برنامه‌های سیدصولت مرتضوی در سفر به چهارمحال و بختیاری است.
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10575

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: