پرداخت تسهیلات باید پیوست اشتغال داشته باشد

وزیر کار در نشست بررسی عملکرد بانک‌ها:

پرداخت تسهیلات باید پیوست اشتغال داشته باشد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مصوبات شورای عالی اشتغال که به ریاست رئیس‌جمهور برگزار می‌شود، لازم الاجراست؛ بنابراین پرداخت تسهیلات باید «پیوست اشتغال» داشته باشد.

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در نشست «بررسی عملکرد بانک‌ها در ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی و اجرای پیوست اشتغال» که با حضور «محمود کریمی‌بیرانوند» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار و نمایندگان بانک‌ها برگزار شد، با اشاره به ساز وکار اجرای پیوست اشتغال اظهار کرد: در این زمینه سامانه‌ای تعریف و طراحی‌شده و لازم است هر چه سریع‌تر نمایندگان بانک‌ها به حوزه اشتغال معرفی شوند تا از این سامانه استفاده مطلوب شود.

وی گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان باید بدانند در این زمینه چه خدماتی صورت گرفته است تا آمار و اطلاعات متقنی ارائه دهند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: موضوع پیوست اشتغال با جدیت پیگیری شود.

مرتضوی با اشاره به تسهیلات اشتغال‌زایی بند (ب) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: در بخش ملی توفیقات خوبی حاصل شده است و امیدوارم در ادامه راه برای جامعه هدف این طرح یعنی مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام‌خمینی(ره) اتفاقات خوبی رقم بخورد.

وی تصریح کرد: صرف‌نظر از تکالیف الهی و اداری همه ما تکلیفی نوع‌دوستانه داریم که رسالت اجتماعی ما است، بنابراین باید به رسالت و مسئولیت اجتماعی در این زمینه هم توجه شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتقد است: طرح‌های اقتصادی نیاز به هدایت منزل به منزل دارد و باید این موضوعات را گام به گام پیگیری کنیم تا به نتیجه برسیم.

وی همچنین ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: ورود سال جدید در ماه مبارک شعبان است که امیدوارم بستر خیر و برکت را برای آحاد ملت عزیز ایران به همراه داشته باشد.

در ابتدای این نشست «محمود کریمی‌بیرانوند» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا قبل از پایان سال باید اتصال بانک‌ها به سامانه یکپارچه اشتغال صورت گیرد.

وی در ادامه گزارشی از تسهیلات اشتغال‌زایی بند (ب) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ ارائه و توضیح داد: در همان ابتدا باید شرایط توزیع استانی بانک‌ها مشخص شود و سهم استانی و ملّی نیز همزمان ابلاغ شود.

کریمی‌بیرانوند تأکید کرد: سال آینده باید تنها یک سامانه پرداخت تسهیلات داشته باشیم.

در این نشست همچنین نمایندگان برخی بانک‌ها به تشریح عملکرد حوزه کاری خود پرداختند.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10412

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: