کاهش ۶۰ درصدی ارزبری تولید فولاد

کاهش ۶۰ درصدی ارزبری تولید فولاد

به گزارش اقتصاد کشور به نقل از  خبرگزاری مهر،رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: ارزبری تولید فولاد کاهش قابل ملاحظه ای یافته و با بیش از ۶۰ درصد کاهش به ۶۵ دلار به ازای هر تن رسیده است.

بر اساس اعلام انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، بهرام سبحانی با اشاره به نقش نهضت بومی‌سازی در کاهش ارزبری در تولید فولاد گفت: از سال ۱۳۹۷ که نهضت بومی سازی و بهره برداری حداکثری از توان ساخت داخل در زنجیره فولاد با قوت و همت مضاعفی دنبال شد، ارزبری تولید فولاد کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته و با بیش از ۶۰ درصد کاهش به ۶۵ دلار به ازای هر تن رسیده است.

وی ادامه داد: یکی از بارزترین جلوه گاه‌های این دستاورد، جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد است که هر ساله به همت انجمن تولیدکنندگان فولاد و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارتخانه‌های صمت و علوم و سازمان ایمیدرو برگزار می‌شود و در آن شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی فرصت‌های ساخت داخل خود را ارائه می‌کنند.

سبحانی خاطرنشان کرد: در این جشنواره و نمایشگاه، شرکت‌های دانش بنیان نیز به ارائه توانمندی‌های خود می‌پردازند تا با به‌هم‌رسانی این دو، از توان ساخت داخل بهره بیشتری برده شود.

صرفه جویی ارزی ۱.۷ میلیارد دلاری در زنجیره فولاد

رئیس انجمن فولاد همچنین از برگزاری میز تعمیق ساخت داخل در این رویداد خبر داد و گفت: در جشنواره امسال نیز همچون دوره‌های گذشته میز تعمیق ساخت داخل در زنجیره فولاد با انعقاد قراردادها و تفاهم نامه‌هایی بین شرکت‌های بزرگ این زنجیره و شرکت‌های دانش بنیان برگزار می‌شود.

وی تصریح‌کرد: میزان صرفه جویی ارزی این قراردادها در چهار دوره قبلی جشنواره نزدیک به یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=17298

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: