۲۴ کیلومتر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور افتتاح می‌شود

با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

۲۴ کیلومتر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور افتتاح می‌شود

بیش از ۲۴ کیلومتر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور فردا (پنجشنبه) با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، همزمان با سفر دو روزه رئیس‌جمهور به استان بوشهر از ۱۱ کیلومتر باند دوم بزرگراه کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور (حد فاصل اهرم- برازجان) به ارزش ۳ هزار میلیارد ریال و سیزده و نیم کیلومتر بزرگراه چهار خطه به همراه دو دستگاه تقاطع غیرهمسطح از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور (حد فاصل کنگان- دوراهک) به ارزش ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بهره برداری و افتتاح خواهد شد.

کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور به موازات نوار ساحلی جنوبی کشور، از پسابندر در جنوب شرق شروع شده و تا شلمچه در جنوب غربی کشور امتداد دارد.

این پروژه به طول ۱۸۵۰ کیلومتر در استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان قرار دارد.

نوار ساحلی جنوب کشور به لحاظ برخورداری از منابع عظیم نفت و گاز، دسترسی از طریق خلیج فارس و دریای عمان به آبهای آزاد و همچنان سواحل زیبا و منحصر به فرد از جایگاه خاص و ویژه‌ای در اقتصاد دریا محور برخوردار است.

با توجه به قطب اقتصادی استان‌های جنوبی و توسعه اقتصاد دریایی در کریدور جنوب، نقش عمده درآمد کشور از این استان‌ها و اهمیت حمل‌و نقل باری کشور، محور ایمن در نوار ساحلی ضرورتی انکارناپذیر است. لذا تکمیل این بزرگراه می‌تواند در تسهیلات و برقراری ترافیک ایمن بین صنایع و بنادر جنوب کشور و توسعه گردشگری و کاهش تلفات ناشی ازتصادفات جاده و صرفه جویی در مصرف سوخت هم نقش بسزایی ایفا کند.

از مزایای این کریدورها می‌توان به اهمیت تامین ایمنی تردد کاربران جاده‌ای با توجه به موقعیت گردشگری و کشاورزی منطقه، تکمیل شبکه بزرگراهی جنوبی کشور، کاهش مسافت سفر، مصرف سوخت، تصادفات جاده‌ای و بهبود رونق اقتصادی با تامین دسترسی ایمن به مناطق مسکونی و بنادر سواحل جنوبی به مرکز استان و استان‌های همجوار اشاره کرد.

رئیس جمهور در سومین سفر استانی و در دور دوم روز (پنجشنبه) به استان بوشهر سفر خواهد کرد.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=10439

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: