اصلاح نظام نمایندگی در دستور کار سازمان بین‌المللی کار قرار گیرد/ آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تبادل تجربه در خصوص تثبیت کار شایسته

فروزان در دیدار با مدیر سازمان بین‌المللی کار:

اصلاح نظام نمایندگی در دستور کار سازمان بین‌المللی کار قرار گیرد/ آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تبادل تجربه در خصوص تثبیت کار شایسته

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلفی مانند توسعه نظام حمایت اجتماعی، مبارزه با فقر شدید، سه‌جانبه‌گرایی و تعیین حداقل دستمزد، دارای تجارب سیاستی ارزشمندی است و ما آمادگی داریم تا این تجارب را با سازمان بین‌المللی کار به اشتراک بگذاریم.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در جریان هفدهمین اجلاس منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه سازمان بین‌المللی کار (APRM) در سنگاپور، هیأت سه‌جانبه اعزامی ایران به ریاست «حامد فروزان» مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه سرپرست کانون کارفرمایان و سرپرست تشکل‌های کارگری با «گیلبرت اف هنگبو» مدیر سازمان بین‌المللی کار دیدار و گفت‌و‌گو کردند.
فروزان، رئیس هیأت اعزامی جمهوری اسلامی ایران با تقدیم پیام مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دبیرکل این سازمان و تشریح اقدامات مؤثر ایران در پیگیری الحاق به مقاوله‌نامه ۱۵۵ (بنیادین ایمنی و بهداشت کار)، مقاوله‌نامه ۸۱ (بازرسی کار)، مقاوله‌نامه شماره ۱۴۴ (مشاوره سه‌جانبه)، مقاوله‌نامه ۹۸ (حق تشکل‌یابی و چانه‌زنی‌ جمعی) و همچنین اصلاحیه ۱۹۸۶ اساس‌نامه سازمان بین‌المللی کار، گفت: انتظار داریم روابط و همکاری‌های سازمان با جمهوری اسلامی ایران بر اساس اسناد برنامه کشوری کار شایسته مستقر شود.
وی افزود: سازمان بین‌المللی کار با لحاظ ملاحظات فرهنگی کشورهای مسلمان عضو، از ورود مباحث و مفاهیم حساسیت برانگیز فرهنگی در اسناد سازمان ممانعت کند.
فروزان با تأکید بر آمادگی ایران برای همراهی با برنامه‌های توسعه‌آفرین سازمان، اظهار داشت: نظام کنونی نمایندگی گروه‌های منطقه‌ای در سازمان بین‌المللی کار تناسب چندانی با حجم نیروی کار جهان در این مناطق ندارد و برای قرار‌گرفتن اولویت‌های این مناطق در دستور کار سازمان، حتماً لازم است این نظام نمایندگی اصلاح شود.
مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلفی مانند توسعه نظام حمایت اجتماعی، مبارزه با فقر شدید، سه‌جانبه‌گرایی و تعیین حداقل دستمزد، دارای تجارب سیاستی ارزشمندی است و ما آمادگی داریم تا این تجارب را با سازمان بین‌المللی کار به اشتراک بگذاریم.
«سیدحسن افتخاریان» نماینده و سرپرست گروه کارفرمایی نیز در این دیدار، انتظارات جامعه کارفرمایان کشور را افزایش کمک‌های فنی سازمان بین‌المللی در حوزه‌های مختلف عنوان کرد ‌و خواستار تسریع در اقدامات اجرایی از سوی سازمان بین‌المللی کار شد.
«سیدمحمد یاراحمدیان» نماینده و سرپرست گروه کارگری کشور نیز ضمن اشاره به اقدامات مطلوبی که در طی سال‌های گذشته با حمایت و استقبال مجلس شورای اسلامی در حوزه الحاق به مقاوله‌نامه‌ها به خصوص مقاوله‌نامه ۹۸ انجام شد، این تعاملات را فرصتی مناسب درجهت بهره‌مندی از فرصت‌های همکاری در زمینه کار شایسته برشمرد.
در این نشست، مدیرکل سازمان بین‌المللی کار نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دیدار با هیأت جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم ارتقای همکاری دوجانبه با ایران در جهت توسعه کار شایسته تأکید کرد.
وی با استقبال از اعلام آمادگی ایران برای همراهی با برنامه‌های توسعه سازمان بین‌المللی کار، گفت: در تثبیت نظام مشاوره و توسعه رویکرد سه‌جانبه‌گرایی از تجارب جمهوری اسلامی ایران بهره خواهیم گرفت.

منبع خبر

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://eghtesadekeshvar.ir/?p=9657

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: